Холодна зима і ранній сніг – прогноз погоди від провідного кліматолога

1545308034-6098-554966-fe7BqkKt-1024x683

Незважаючи на глобальні зміни клімату і часткове зміщення зміни пір року, зими в Україні з часом не зникнуть. А погода взимку-2021-22 може відрізнятися перепадами температури повітря. Також українців чекає холодна погода в грудні, січні та лютому.

Про це розповіла Вазіра Мартазінова, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН.

Вона заперечила висловлюванням народних синоптиків, що через кілька десятків років у нас може більше не бути зим.

«Це не так. Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо. Холодні зими в Україні будуть навіть в умовах глобального потепління. Зміна пір року вона не скасує», – уточнила кліматолог.

За її словами, зиму визначає положення Землі щодо Сонця. І навіть якщо сезони можуть ставати нестійкими і змінюватися, вони все одно залишаються.

Мартазінова підкреслила, що минула зима в Україні була морозною і сніжною. Зокрема, сильні снігопади спостерігалися в лютому, а температура повітря іноді опускалася до -20 °С.

Кліматолог додала, що в найближчу і в наступні зими українці теж зіткнуться з великими перепадами температур, сильними морозами.

«Наукове світове співтовариство розглядає в основному вплив забруднення атмосфери на зміну клімату. Але є ще й інші фактори, які протягом всієї історії Землі надають набагато більший вплив, ніж людська діяльність», – пояснила Мартазінова.

Джерело: Національна академія наук України

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register