Із травня зросте ціна газу для населення

Конфорка

НАК «Нафтогаз України» з 1 травня підвищує оптову ціну газу для населення на 15%. В результаті такого підвищення роздрібна ціна газу зросте з 8,55 грн до 9,72 грн за куб. м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літо без гарячої води і зростання тарифів: реальні перспективи для чернігівців

НАК «Нафтогаз України» надіслав на адресу «Чернігівгаз Збуту» проект додаткової угоди до договору на постачання газу для населення, в якому з 1 травня 2019 року оптова ціна газу для населення без урахування транспортних складових збільшується з 7 482,61 до 8 621,76 грн за тис. куб. Це на 1 139,15 грн, або 15% вище за нинішню ціну. Водночас тарифи на транспортування і розподіл газу залишаються незмінними.

У результаті такого кроку державної газової монополії НАК «Нафтогаз України» роздрібна ціна газу для населення збільшиться до 9,72 грн за куб.м. Частка групи «Нафтогаз» в цій ціні виросте майже до 92% (зараз вона становить близько 90%).

«Левова частка платежів за газ йде «Нафтогазу України», що є оптовим постачальником-монополістом у сфері забезпечення поставок газу населенню. Від часу реформування газового ринку та зростання ціни енергоносія, саме ця компанія залишається головним вигодонабувачем із мільярдними прибутками від продажу газу, – наголосив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста. – Натомість місцеві збутівські компанії так і залишились зі своїми 2,5% максимальної торгової націнки, встановленими Кабміном. Скільки коштів за свої послуги отримує кожен учасник ринку, наші клієнти бачать у платіжках».

Відзначимо, що «Чернігівгаз Збут» минулого місяця вже звертався до НАК «Нафтогаз України» з проханням зменшити ціну на газ для населення в зв’язку з постійним зниженням цін на ринку газу. У відповідь «Нафтогаз» відмовився знижувати вартість газу.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register