Кабмін затвердив Держпрограму безпеки на дорогах: що зміниться
Кабінет міністрів затвердив державну програму підвищення безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, що передбачає зменшення смертності на дорогах до 2020 року не менше ніж на 30%.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 25 квітня.
При цьому, представляючи проект держпрограми, міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що два процеси – відновлення доріг і підвищення безпеки пересування по них повинні йти паралельно, адже кількість ДТП на відремонтованих дорогах, як правило, зменьшується.
«Мета програми досягти наступних показників: нульова смертність на дорогах, зменшення травматизму на дорогах на 90%. На це передбачено 35 млрд грн з дорожнього фонду на безпеку», – підкреслив Омелян.
Також, як додав він, одна з цілей програми зниження рівня смертності в результаті ДТП мінімум на 30% до 2020 року, але в цілому мета – скорочення смертності на 50%. Крім того, програма передбачає зниження ступеня тяжкості наслідків ДТП, зменшення соціально-економічних втрат від ДТП тощо.
У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що на сьогоднішній день на дорогах в результаті ДТП маємо близько 11 смертей щодня, 11 тисяч ДТП відбувається щорічно.
«Щоб це змінити, ми робимо реконструкцію і ремонт доріг, вводимо новий рівень безпеки. У новій програмі Уряду є необхідні повноваження для тих, хто буде боротися за безпеку», – йдеться в його Twitter.
Крім того Гройсман підкреслила, що облради також повинні почати місцеві програми боротьби зі смертністю на дорогах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші пішли: за дорогу до Катеринки вже заплатили 13 мільйонів
«Пропоную в оцінку роботи місцевої влади також закласти показник кількості смертей від ДТП. Влада в регіонах також має боротися з цією проблемою», – додав прем’єр.
Всього на реалізацію програми Україна витратить близько 2,6 млрд гривень.
Відповідно до Державної програми:
• На інфраструктуру безпеки, зокрема, кільцеві розв’язки, їх заплановано 500 з фінансуванням більш ніж 1 млрд грн.
• Острівці на в’їздах у населені пункти – теж 500 – близько 1 млрд грн.
• Безпечні пішохідні переходи – 6400 – понад 1 млдр грн.
• Пішохідні переходи з освітлювальними панелями – 1,5 тисячі одиниць – 150 млн грн.
• Ліквідація місць концентрації ДТП на дорогах – нарахували 109 місць – 259 млн грн.
• Нове бар’єрну огорожу, нові дорожні знаки тощо.
Джерело: Обозреватель