Комуністична символіка в селі біля Будинку культури на Чернігівщині

002

17 травня, якраз у День пам’яті жертв політичних репресій та напередодні вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу, мені як представнику Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області надійшов лист від обуреної людини з Семенівського району з питань комуністичної символіки.

Автор повідомив із відповідними фотокартками ось що: в центрі села Жадове Семенівського району біля Будинку культури стоїть мармуровий чи гранітний постамент із написом «Ленин».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сновського Леніна продали

Його твердження, що прихильники Володимира Ульянова-Леніна, який здійснив важкі злочини проти людства і людяності, був ідеологом та організатором формування злочинного комуністичного тоталітарного режиму, агресії проти Української Народної Республіки, десь ховають голову цього ідола і, встановлюючи на згаданий постамент, проводять на його честь якісь заходи та урочистості, є в наш час у незалежній державі Україна шоком (невже ще хтось не знає про злочини В. Ульянова?) і потребує перевірки.

Щодо власне напису на постаменті, який має вигляд символічного будиночка чи куреня (?), то у підпункті ґ пункту 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» він визначається як комуністична символіка:

«…зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, НАПИСИ [виділено мною], присвячені ОСОБАМ [виділено мною], які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів».

Отже, 1) напис «Ленин» на постаменті біля Будинку культури у селі Жадове є забороненою комуністичною символікою; 2) як його гілками не прикривай, проте він знаходиться у публічному просторі і підлягає прибранню (демонтажу, вилученню).

Чому це важливо: навіть поблажливе ставлення до комуністичної символіки у публічному просторі є наругою над пам’яттю жертв комуністичного режиму, образою нашої держави Україна, яка з 2014 року знову, як в часи Української революції 1917-1921 років, захищається від російської агресії, тоді загарбників очолював Ленін, а зараз Путін.

Іншого варіанту немає!

001

Сергій Бутко,

представник Українського інституту національної пам’яті

у Чернігівській області

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register