Суспільство

Линовицька громада розпочала роботу над стратегією розвитку

У вівторок, 3 березня відбулося перше засідання робочої групи з розробки стратегії Линовицької ОТГ. З вітальним словом до учасників засідання звернулася Ірина Кудрик, директорка Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою». Вона розповіла про діяльність Програми та завдання, які виконує Чернігівський РО.

Ірина Кудрик підкреслила, що стратегічне планування – це важливий інструмент для розвитку об’єднаної територіальної громади. «Важливою в цій роботі є експертна та методична підтримка. Впродовж трьох років за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області 16 громад розробили та реалізовують стратегії розвитку. Цей документ допомагає структурувати цілі, завдання, сформулювати бачення та мету, сфокусувати зусилля на розвитку пріоритетних сфер економіки та модернізації соціальної інфраструктури», — зазначила вона.

Віталій Нестерко, голова Линовицької селищної ради, зазначив: «Наша громада – прогресивна, але ми відстаємо від інших ОТГ у деяких сферах. За час існування вдалося отримати певні результати та досягти змін на території. Але ми це робимо якось хаотично та не системно. Для ефективного розвитку нам необхідна стратегія розвитку громади. Переконаний, разом із Чернігівським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою» ми напрацюємо якісний документ, який в подальшому стане дороговказом для кожного мешканця ОТГ».

Консультаційний та експертний супровід процесу розробки стратегії надає Володимир Бойко, експерт з регіонального розвитку та територій Чернігівського РО. Він розпочав із основних засад стратегічного планування, пояснив етапи роботи над документом, зробив огляд нормативних актів та законів, які стосуються стратегічних планів.

Методика розробки стратегії розвитку передбачає чотири засідання робочої групи під час яких учасники проаналізують сильні та слабкі сторони громади, конкурентоспроможність, загрози та ризики. Окрім того проведуть соціально-економічний аналіз ОТГ та дослідження громадської думки, напрацюють стратегічні цілі, технічні завдання та проектні ідеї.

«Стратегія розвитку допомагає правильно сконцентрувати ресурси, раціонально використовувати територію, інфраструктуру, залучати фінанси і фахівців до реалізації проектів та розвитку території. Ключовим показником для стратегії є соціально-економічний ландшафт території», — підкреслив Володимир Бойко. І додав, що дуже важливо зробити якісний соціально-економічний аналіз діяльності громади, який є об’єктивним показником. Не менш важливим, на його думку, є вимірювання настроїв населення, тобто вивчення громадської думки. В поєднанні ці показники дають ґрунтовні стартові умови для подальшої роботи.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button