Міністр освіти розповіла, що буде з безкоштовним навчанням у вишах

dreamstime_xxl_98881583-e1533903938646

Міністр освіти Ганна Новосад заявила, що в МОН планують перейти до фінансування державних місць в університетах на основі низки показників, серед яких – працевлаштування випускників. Про це вона розповіла під час ініціативи “Наукові пікніки”, передає 28 вересня Укрінформ.

“Державне замовлення – це той рудимент, який нам залишився після радянської планової економіки. Ми маємо розуміти, що ми як держава вже не можемо спланувати скільки через 5 чи 6 років нам необхідно буде економістів, юристів, інших професій. Тому ми хочемо перейти до іншого фінансування, яке буде засновано на принципі так званих показників якості. Ми хочемо весь той об’єм коштів, які є, спрямувати на кращі університети за певними критеріями. Один з них – працевлаштування випускників. Ми хочемо зрозуміти, які університети роблять так, щоб їх випускники отримали найкраще місце і хочемо винагороджувати більшою кількістю грошей тих, хто насправді на це спроможний”, – сказала Новосад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчання чи викачування грошей: скільки коштує зібратись до школи

Окрім цього, за її словами, потрібно переглянути систему оплати праці викладачів вишів.

“Ми хочемо зробити, щоб найкращі викладачі отримували кращу заробітну плату. Зараз ми живемо за принципами зрівнялівки, є тарифна сітка, низка актів, за якими вираховують заробітну плату викладача відносно кількості студентів, що не дає викладачу можливості відраховувати або ставити негативні оцінки неуспішним студентам. Ми хочемо зробити так, щоб університети, маючи свої кошти, були автономними в тому, як вони винагороджують своїх викладачів, і мали можливість винагороджувати кращих”, – зазначила міністр.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register