МОН пропонує змінити умови вступу до вишів

ce153b7ede49089d902548fb13bed6be1dc08822-1

Міністерство освіти та науки запропонувало зміни до Умов вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) у 2017 році.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

“Планується запровадити такий алгоритм подачі електронних заяв на вступ до вишів, за якого абітурієнт зможе заздалегідь – ще до початку подачі електронних заяв на вступ до вишів – формувати особистий кабінет, заповнювати всю необхідну інформацію та за потреби довантажувати документи”, – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, одна з анонсованих пропозицій – відновити “підтягування” списків абітурієнтів для технічних та фундаментальних спеціальностей, щоб повністю забезпечити держзамовлення за стратегічними для української економіки напрямками підготовки.

Крім того, МОН пропонує зменшити кількість заяв, які може подавати абітурієнт, з 15 до 9, та виробити більш чіткий механізм зарахування пільговиків, що дасть змогу зробити цей процес прозорим та перевести його на  рівень ВНЗ. Також МОН вважає за доцільне поширити застосування “широкого конкурсу” на заочників та медичні спеціальності.

Пропонується також відкоригувати систему адресного держзамовлення. Замість загальної можливості збільшення обсягу бюджетних місць на 25%, кількість бюджетників зможуть збільшити лише ті університети, що повністю виконали заявлений ними обсяг держзамовлення в 2016 році. При цьому збільшення відбуватиметься лише на 10, а не 25%, як було цього року.

Як зазначили у міністерстві, це лише частина пропозицій до Умов прийому до ВНЗ у 2017 році, які зможуть покращити процедуру вступу.

Проект Умов вступу до ВНЗ у 2017 році опрацьовуватиме робоча група, до складу якої увійдуть представники спілки ректорів вищих навчальних закладів.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register