На Чернігівщині безробітні можуть стати патронатними вихователями
Про таку альтернативу безробіттю інформують шукачів роботи в службі зайнятості.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Щоб стати патронатним вихователем треба спочатку пройти первинний відбір на відповідність визначеним критеріям, а потім — спеціальний курс навчання.Серед вимог до патронатного вихователя такі: мати добровільного помічника, згоду усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні,досвід виховання дитини, відповідні умови для перебування дитини, бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати іншого підробітку тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?
Патронатний вихователь – це робота! І за свою роботу людина отримуєгрошове забезпечення в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (наразі це 12405 грн). Ще надається соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.Виплачується вона на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя.Ці гроші використовуються в повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.
У службі зайнятості зауважують: робота патронатного вихователя – відповідальнаі складна, але потрібна і благородна. Якщо ви маєте бажання дати дітям сімейний затишок та турботу і водночас забезпечити власну зайнятість – не зволікайте, звертайтеся до службиу справах дітей, підрозділи якої є в кожній територіальній громаді області.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Валентина Федусь