На Чернігівщині до Десни випущено майже три тонни молоді риб

Зариблення на сайт (1)

На Чернігівщині 6 листопада відбувся перший етап зариблення річки Десни, що проводиться за рахунок компенсаційних коштів за збитки рибному господарству України від проведення робіт на землях водного фонду за робочим проектом «Реконструкція об’єкта «Розчищення русла р.Десна з укріпленням берегової лінії в районі міського пляжу «Золотий берег» в м. Чернігів». Зарибок закуплений у ПрАТ «Чернігіврибгосп»

Вселення проводилось у приміській зоні Чернігова в районі автомобільного мосту під контролем спеціальної комісії з контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів, очолювали яку представники Чернігівського рибоохоронного патруля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За три дні порушники завдали збитків рибному господарству на 17 тисяч

До водойми вселено 2964 кг молоді коропа, товстолоба та білого амура.

Ці види риб належать до родини коропових і найбільше пристосовані до промислового розведення в наших водоймах. Основною їжею рослиноїдних риб є водяна рослинність.

Короп – невибаглива велика прісноводна риба, яка фактично є культурною формою річкового сазана. На відміну від свого дикого родича, коропи більш живучі, витривалі та більш плідні.

Товстолобик їсть майже всі групи водоростей, але перевагу віддає діатомовим і зеленим водоростям, саме тим, що обумовлюють цвітіння води у водоймах.

Тобто ці види риб є не тільки вигідними для промислового розведення через свою непримхливість, а й виступають природними очисниками водойм (біомеліораторами).

Загалом за рахунок компенсаційних коштів у Десну планується випустити 10 тонн молоді риби на суму приблизно 717 тис.грн.

Відтворення водних біоресурсів є одним із важливих рибницько-меліоративних заходів, спрямованих на підтримку формування водної екосистеми, збільшення іхтіофауни та формування промислових запасів риби.

Зариблення на сайт (2)

Джерело: сайт Чернігівського  рибоохоронного патруля

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register