На Чернігівщині оцінили стан закладів оздоровлення і відпочинку для дітей

ОЗДОРОВЧА-КАМПАНІЯ

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та відокремленими структурними підрозділами, відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік та з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя, проведені лабораторні дослідження якості і безпеки середовища життєдіяльності в закладах оздоровлення та відпочинку.

З початку оздоровчого сезону 2018 р. спеціалістами були проведені лабораторні та інструментальні дослідження у 483 закладах, це 17 заміських таборів, 464 табори з денним перебуванням дітей та 2 наметові табори. Охоплені обстеженнями всі заклади оздоровлення і відпочинку.

Всього проведено 792 моніторингових обстеження з відбором проб для проведення лабораторних та інструментальних досліджень, при цьому відхилення виявлялися у 175 випадках обстежень (22,1%).

При обстеженнях було відібрано і досліджено 557 зразків питної води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 53 досліджені проби (9,5%) не відповідали санітарним вимогам за бектеріологічними показниками. Найбільше таких відхилень було в закладах Сосницького – 29,4%, Куликівського – 28,6%, Прилуцького – 20,0%, Бахмацького -15,8%, Сновського – 15,5%, Борзнянського – 13,7% районів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація в області із захворюваністю на кір

Досліджено 523 зразки води за фізико-хімічними показниками, відхилень 106 – 20,3%. Найбільша кількість відібраних зразків питної води не відповідали санітарним вимогам в закладах Ніжинського – 68,2%, Козелецького – 65,0%, Борзнянського – 48,0%, Бахмацького -44,5%, Ічнянського – 39,0%, Чернігівського – 29,0% районів.

Перед відкриттям закладів оздоровлення проводився і моніторинг води відкритих водойм, які використовувались для купання дітей.

За результатами проведеного лабораторного контролю при дослідженні 19 проб води за бактеріологічними та фізико-хімічними показниками відхилень не виявлено.

Дослідження якості та безпечності харчування дітей в закладах оздоровлення і відпочинку проводилося в процесі роботи закладів.

З цією метою було відібрано 45 страв на дослідження калорійності, відхилень не виявлено.

Зі 504 страв готових кулінарних виробів, досліджених на бактеріальне забруднення, відхилення від нормативів виявлені в 3 зразках – 0,6 %. Це два табори відпочинку з денним перебуванням дітей в Прилуцькому та один в Сосницькому районах.

Дані результати свідчить про порушення санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоках цих закладів та не виконання правил технології приготування страв.

Крім того проведено 198 досліджень овочів на вміст нітратів, відхилень не встановлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дні народження, свята та грип: чим запам’ятався січень чернігівцям 

У ході проведення моніторингу за санітарним станом харчоблоків закладів оздоровлення і відпочинку відібрано 3730 змивів на наявність умовно патогенної мікрофлори (із чистого посуду, кухонного інвентарю, технологічного обладнання, рук та спеціального одягу кухарів), позитивних – 150, це – 4,3%. Даний результат свідчить про незадовільне санітарно-гігієнічне утримання харчоблоків, особливо у закладах Варвинського району, де даний показник становить – 18%, Борзнянськоого – 10,7%, Сосницького – 8,8%, Ніжинського – 6,6%, Бобровицького та Cновського – 6,4%, Прилуцького – 5,3%.

Проведені дослідження 39 зразків ґрунту на паразитологічні забруднення, відхилень не виявлено. Проводились раптові обстеження персоналу на носійство збудників кишкових інфекцій, обстежено 71 особа, носіїв не виявлено.

З метою оперативного реагування та своєчасної ліквідації порушень санітарного законодавства, що призвели до негативних результатів лабораторних досліджень, результати моніторингу повідомлялися керівникам (власникам) закладів та відомств.

У разі виявлення невідповідностей нормам лабораторних та інструментальних досліджень, спеціалісти лабораторного центру надавали рекомендації щодо забезпечення належних умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

Враховуючи, що спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь в закладах оздоровлення і відпочинку не було, ситуація зі станом оздоровлення дітей в області є контрольованою але такою, що потребує постійної уваги, організації та проведення моніторингових лабораторних та інструментальних досліджень.

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр»

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register