Суспільство

На Чернігівщині оцінили стан закладів оздоровлення і відпочинку для дітей

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» та відокремленими структурними підрозділами, відповідно до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік та з метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя, проведені лабораторні дослідження якості і безпеки середовища життєдіяльності в закладах оздоровлення та відпочинку.

З початку оздоровчого сезону 2018 р. спеціалістами були проведені лабораторні та інструментальні дослідження у 483 закладах, це 17 заміських таборів, 464 табори з денним перебуванням дітей та 2 наметові табори. Охоплені обстеженнями всі заклади оздоровлення і відпочинку.

Всього проведено 792 моніторингових обстеження з відбором проб для проведення лабораторних та інструментальних досліджень, при цьому відхилення виявлялися у 175 випадках обстежень (22,1%).

При обстеженнях було відібрано і досліджено 557 зразків питної води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», із яких 53 досліджені проби (9,5%) не відповідали санітарним вимогам за бектеріологічними показниками. Найбільше таких відхилень було в закладах Сосницького — 29,4%, Куликівського — 28,6%, Прилуцького — 20,0%, Бахмацького -15,8%, Сновського — 15,5%, Борзнянського — 13,7% районів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація в області із захворюваністю на кір

Досліджено 523 зразки води за фізико-хімічними показниками, відхилень 106 — 20,3%. Найбільша кількість відібраних зразків питної води не відповідали санітарним вимогам в закладах Ніжинського — 68,2%, Козелецького — 65,0%, Борзнянського — 48,0%, Бахмацького -44,5%, Ічнянського — 39,0%, Чернігівського — 29,0% районів.

Перед відкриттям закладів оздоровлення проводився і моніторинг води відкритих водойм, які використовувались для купання дітей.

За результатами проведеного лабораторного контролю при дослідженні 19 проб води за бактеріологічними та фізико-хімічними показниками відхилень не виявлено.

Дослідження якості та безпечності харчування дітей в закладах оздоровлення і відпочинку проводилося в процесі роботи закладів.

З цією метою було відібрано 45 страв на дослідження калорійності, відхилень не виявлено.

Зі 504 страв готових кулінарних виробів, досліджених на бактеріальне забруднення, відхилення від нормативів виявлені в 3 зразках — 0,6 %. Це два табори відпочинку з денним перебуванням дітей в Прилуцькому та один в Сосницькому районах.

Дані результати свідчить про порушення санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоках цих закладів та не виконання правил технології приготування страв.

Крім того проведено 198 досліджень овочів на вміст нітратів, відхилень не встановлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дні народження, свята та грип: чим запам’ятався січень чернігівцям 

У ході проведення моніторингу за санітарним станом харчоблоків закладів оздоровлення і відпочинку відібрано 3730 змивів на наявність умовно патогенної мікрофлори (із чистого посуду, кухонного інвентарю, технологічного обладнання, рук та спеціального одягу кухарів), позитивних — 150, це — 4,3%. Даний результат свідчить про незадовільне санітарно-гігієнічне утримання харчоблоків, особливо у закладах Варвинського району, де даний показник становить — 18%, Борзнянськоого — 10,7%, Сосницького — 8,8%, Ніжинського — 6,6%, Бобровицького та Cновського — 6,4%, Прилуцького — 5,3%.

Проведені дослідження 39 зразків ґрунту на паразитологічні забруднення, відхилень не виявлено. Проводились раптові обстеження персоналу на носійство збудників кишкових інфекцій, обстежено 71 особа, носіїв не виявлено.

З метою оперативного реагування та своєчасної ліквідації порушень санітарного законодавства, що призвели до негативних результатів лабораторних досліджень, результати моніторингу повідомлялися керівникам (власникам) закладів та відомств.

У разі виявлення невідповідностей нормам лабораторних та інструментальних досліджень, спеціалісти лабораторного центру надавали рекомендації щодо забезпечення належних умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

Враховуючи, що спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь в закладах оздоровлення і відпочинку не було, ситуація зі станом оздоровлення дітей в області є контрольованою але такою, що потребує постійної уваги, організації та проведення моніторингових лабораторних та інструментальних досліджень.

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр»

Ще статті по темі

Back to top button