На Чернігівщині розпочався місячник добровільної здачі зброї

two_column_hh7ynbIC[1]

Із 1 по 31 липня в Чернігівській області проводиться місячник добровільної здачі зброї.

У зв’язку з нелегкою криміногенною обстановкою в країні закликаємо громадян із розумінням поставитись до вимог МВС і здати до поліції вогнепальну зброю, що не є законно зареєстрованою належним чином.

Про це ЧЕline повідомила Група дозвільної системи Чернігівського відділу поліції ГУНП у Чернігівській області.

Нагадаємо, що всі, хто в цей період, із 1 по 31 липня, добровільно принесе та здасть у підрозділи дозвільної системи вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, будуть звільнені як від адміністративної, так і від кримінальної відповідальності.

Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною або холодною зброєю, закон передбачає доволі суворе покарання.

Так, стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність.

Ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення наголошує, що за «придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ» – тягне за собою накладення штрафу від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї або без такої.

А в разі повторного порушення – штраф від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін).

Згідно ч.2 ст. 263 Кримінального кодексу України передбачений штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арешт на строк від трьох до шести місяців, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років».

Варто зазначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину), можна зареєструвати і надалі володіти та користуватись ними.

Також у зв’язку з криміногенною ситуацією, воєнними діями на сході країни, до міста також може потрапляти нелегальна зброя. Це стосується не тільки зброї кримінального характеру, а й зброї, яку військові, котрі прибувають до міста у відпустку із зони АТО, привозять із собою як сувеніри. Причому вони не замислюються над тим, що таки дії є незаконними і також передбачають  покарання.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, а також громадян, які знайшли зброю, боєприпаси часів Другої Світової війни, просимо звернутися до поліцейських дозвільної системи Чернігівського відділу поліції з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Насамкінець нагадуємо адресу дозвільної системи м. Чернігова: вулиця Шевченка, 9. Довідки за телефоном 619-885.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register