Суспільство

На Чернігівщині стартувала акція «Первоцвіт»

Щорічно Державна екологічна інспекція у Чернігівській області проводить операцію «Первоцвіт» для організації заходів охорони ранньоквітучих рослин, а також тих, що перебувають під загрозою зникнення та занесені до Червоної книги України.

Важких непоправних втрат для екосистеми завдає масовий збір первоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а в невеличких місцезростаннях – до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Попри постійну роз’яснювальну роботу серед населення та заборону збирання, деякі несвідомі громадяни відкрито і нахабно ігнорують закон, позбавляючи своїх дітей і онуків можливостей бачити цю красу в майбутньому.

Про це повідомляють у прес-службі ДЕІ у Чернігівській області.

Нагадуємо, що за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: підсніжники від 49  до 62 грн, залежно від виду, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси), сон-трава –  від 37  до 62 грн, залежно від виду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Первоцвітна лихоманка: що загрожує тим, хто продає і купує квіти

Звертаємось до громадян із проханням відмовитись від збирання рослин, занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Якщо ви стали свідком незаконного збору, продажу чи транспортування весняних квітів, будь ласка, повідомте про це Держекоінспекцію у Чернігівській області за номером (0462)65-13-62 або (0462)66-44-59.

Ще статті по темі

Back to top button