Суспільство

На Чернігівщині субсидія призначена понад 165 тисячам домогосподарств

Про це повідомив сьогодні під час прес-брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. Він нагадав: для тих, кому раніше вже було призначено субсидію на 2018-2019 роки, її розмір на опалювальний сезон перерахують автоматично.

Очільник Департаменту детально зупинився на нововведеннях постанови № 841, яка дещо вдосконалила умови оформлення допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.

— Завдяки змінам цілий ряд домогосподарств знову має право на отримання субсидії. Зокрема і ті, опалювальна, а не загальна площа житла яких не перевищує 120 м2 для квартири та 200 мдля індивідуального будинку, — наголосив Олег Русін. — Варто лише звернутися до територіального управління соцзахисту і надати два документи: заяву та декларацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пільга чи субсидія: Сім’я має право вибору

Серед нового: субсидію на загальних умовах можуть отримати громадяни, які мають заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Якщо в одного з членів родини відсутні доходи, він може звернутися до Державної фіскальної служби та сплатити ЄСВ у законодавчо встановленому розмірі. Після цього домогосподарству нарахують субсидію. У разі якщо член домогосподарства не має доходів через складні життєві обставини, через хворобу або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК) — субсидію може призначити профільна комісія.

У випадках, коли громадяни працюють закордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально, в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати субсидію на загальних умовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийшла субсидія: як споживачу сплатити обов’язковий платіж

Змінився і підхід до сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня цього року субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги (якщо вона менша обсягу обов’язкового платежу).

Управління соціального захисту населення розпочали виплату монетизації невикористаних сум субсидій. Відповідні заяви вже подали 70,2 тисячі отримувачів на суму 44,4 мільйона гривень. За словами Олега Русіна, наступного року монетизації підлягатиме вся нарахована субсидія. Впровадження такої ініціативи відбуватиметься поетапно.

Кваліфіковані консультації щодо порядку надання житлових субсидій громадяни можуть отримати через «гарячу лінію», що діє в усіх управліннях соцзахисту населення. Зокрема у профільному Департаменті за номером (04622) 5-60-97.

Департамент інформаційної діяльності 
та комунікацій з громадськістю ЧОДА

Ще статті по темі

Back to top button