Суспільство

На Чернігівщині виховують мазепинців (Фото)

Патріотичне виховання дітей сьогодні є актуальним, як ніколи. Адже нині Україна виборює свою волю та незалежність. Між тим, ця боротьба почалася ще 300 років тому.

До того ж, нині треба не лише вистояти, а й думати про розвиток, навчання і виховання підростаючого покоління в патріотичному дусі. І добре, що є люди, які взяли на себе таку особливу місію.

Уся Чернігівщина – це історичний куточок. Але з-поміж усіх населених пунктів особливо вирізняється волелюбний Батурин, який свого часу був столицею українських гетьманів. Історичне минуле в місті шанують, бережуть і вивчають, до того ж тут діє доволі популярний історичний гурток для дітей. Керівник цього гуртка – Наталія Пільтяй, науковий співробітник Національного заповідника «Гетьманська столиця».

«Наш гурток існує з квітня 2015 року на базі заповідника «Гетьманська столиця». Всі заняття безкоштовні та відбуваються на різних об’єктах заповідника, бо так цікавіше», – у коментарі для ЧЕЛАЙН зазначила Наталія Пільтяй.

Із гуртківцями проводять різні заняття, здебільшого пізнавальні. Усе задля того, аби зацікавити дітей вивченням історії. Примітно, що займатися в гуртку цікаво дітям різного віку, бо форми занять тут практикують різні.

Зокрема, нещодавно тут проводили заходи до Великодня, а перед цим були майстер-класи з розпису екоторбинок. І для дітей такі заняття дуже цікаві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупація села Припутні на Чернігівщині

Амбітні плани мають і на новий сезон.

«У цьому сезоні продовжимо свою екскурсійну діяльність. Напевне, з 1 червня. До речі, раніше в нас дитячу екскурсію по цитаделі читали 4-5 гуртківців, то минулого літа вже це робили дві вихованки гуртка. А цьогоріч уже просять, щоб по одному читати, тобто виходити на вищий рівень. Наші вихованці подорослішали на рік, виговорилися, стараються», – пояснила керівниця гуртка.

До речі, до минулого року гурток мав назву «Батуринський канцелярський курінь», але з об’єктивних причин його перейменували.

«Так вирішили, бо за час, як я очолюю цей гурток, побачила, що діти виросли, досягли того рівня, що вже не просто канцелярський курінь, де вони самі навчаються, а вже можуть самі проводити для відвідувачів екскурсії, тобто продемонструвати свої знання, які здобули на заняттях у гуртку. Тому торік у день народження Івана Мазепи до нас завітали представники з 54-ї військової бригади імені гетьмана Івана Мазепи й урочисто пов’язали гуртківцям хустинки – символи того, що вони стали не просто гуртківцями, а мазепинцями», – повідомила Наталія Пільтяй.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Фото – Національний заповідник «Гетьманська столиця»

Ще статті по темі

Back to top button