На Чернігівщині є село 18-ти млинів (Фото)
Село 18-ти млинів є на Чернігівщині. Йдеться про с. Боршна, що в Прилуцькому районі.
За однією із легенд, саме від слова «борошно» село отримало свою назву, бо налічувалося тут колись 18 млинів і процес помелу збіжжя на борошно тривав практично цілий рік. Проте сьогодні вони не збереглися.
Село невелике, але з цікавою історією та туристичною перспективою. Центральним місцем села є історична Іллінська гора, названа на честь Святого Іллі та збудованої на його честь Свято-Іллінської церкви. Як зазначають місцеві краєзнавці, спочатку у ХVІІ ст. храм був невеликою капличкою і знаходився трошки далі. А через 100 років, наприкінці ХVІІІ ст., уже безпосередньо на горі збудували добротну будівлю із дерева – п’ятикупольний Свято-Іллінський храм із шостим куполом над дзвіницею. На жаль, його спіткала участь багатьох церков: у 1944 р. було переобладнано на сільський клуб і бібліотеку, а ще через кілька десятиліть розібрано та використано на опалення. Проте й досі, як кажуть місцеві, тут легко дихається та відпочивається, бо місця вважається намоленим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівець Денис Семенець переміг у телешоу «Пара на мільйон»
А ще з гори відкриваються неперевершені краєвиди на всі навколишні села, гарно проглядаються золотаві бані церков Густинського монастиря, мальовнича панорама Удайської заплави. Тут, як з’ясували місцеві краєзнавці, зупинявся Тарас Шевченко під час його подорожі до Густині.
На горі проводять фестивалі та інші масові заходи, тут постійно відбуваються пленери художників, бо краєвиди з гори дійсно заворожують. З Іллінської гори розпочинається турмаршрут «До Густині через Гать». І ще це місце – справжня комора цілющих лікарських рослин. З огляду на те, що Іллінська гора є ще й улюбленим місцем відпочинку та релаксу, з метою створення більш комфортних умов відпочинку нещодавно тут була створена паркова зона з однойменною назвою «Іллінська гора». Місцеві мешканці висадили понад 100 декоративних дерев та інших рослин.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Чернігівщина туристична за матеріалами Сухополов’янської ТГ