На Чернігівщині зменшать кількість полігонів зі сміттям
У рамках реалізації вимог Закону України «Про управління відходами» Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА ведуться консультації з органами місцевого самоврядування щодо подальшої експлуатації та ліквідації паспортизованих місць видалення відходів (МВВ).
Зараз на Чернігівщині функціонує 595 МВВ – 11 полігонів та 584 сміттєзвалища. До 2030 року в області планується залишити лише 4 полігони – у Мені, Ніжині, Прилуках та Чернігові. Інші МВВ будуть ліквідовані або оптимізовані, зокрема на їх території створюватимуться об’єкти оброблення відходів – сміттєсортувальні, сміттєперевантажувальні та компостувальні станції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рашисти зруйнували міст у селі на Чернігівщині
До речі, кілька громад Чернігівщини за укладеними договорами обслуговуватиме полігон м. Славутич. Серед них – Гончарівська, Любецька та Михайло-Коцюбинська.
На сьогодні ведеться підготовча робота щодо майбутньої оптимізації регіональної системи управління відходами. Фахівці профільного Департаменту надають відповідну всебічну консультативну допомогу органам місцевого самоврядування.
Так, цими днями в ході робочих нарад напрацьовані алгоритми подальших дій з представниками Киїнської сільської ради, Городнянської і Носівської міських рад. Обговорені нагальні питання документального оформлення земельних ділянок під діючими звалищами з подальшою їх передачею у користування, а також розміщення об’єктів оброблення відходів замість наявних МВВ.
— Маємо ґрунтовно вивчати ситуацію стосовно поводження з відходами в кожній окремій громаді, при цьому спільно та комплексно визначати максимально ефективні шляхи вдосконалення цієї системи, аби значно знизити антропогенне навантаження на довкілля та навчитися спрямовувати зібране сміття на користь природі і нашій життєдіяльності, як приклад – вторинне використання, рециклінг, компостування тощо, – підкреслив в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Олександр Лось.
Він також зазначив, що двері Департаменту відкриті для всіх зацікавлених у цій сфері суб’єктів – як для обговорення, так і для надання фахової допомоги.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації