Суспільство

Найзатребуваніші професії Чернігівщині

Літо — не лише найкращий сезон для відпочинку, а й гаряча пора для випускників шкіл, які мають остаточно визначитися з майбутньою професією. Щоб цей вибір був вдалим, важливо орієнтуватися в ситуації на ринку праці, аби знати яких фахівців бракує, а кому навпаки важко працевлаштуватись за фахом?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найвище оплачувані професії Чернігова

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, вже котрий рік поспіль на ринку праці області спостерігається нестача кваліфікованих робітничих кадрів. Цього року найбільшим попитом у роботодавців користуються  кваліфіковані робітники з інструментом (йдеться про слюсарів-ремонтників, електромонтерів, токарів, електрогазозварників тощо), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (це — водії автотранспортних засобів, трактористи-машиністи, машиністи котельні тощо), працівники сфери торгівлі та послуг (продавці, соціальні працівники, охоронники, кухарі тощо). У сільськогосподарському секторі потрібні тваринники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, доярі, свинарі та лісоруби. Затребуваними є й представники найпростіших професій: підсобні робітники, прибиральники, вантажники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, двірники, укладальники-пакувальники, мийники посуду.

Є попит і на людей з вищою освітою та досвідом роботи. Роботодавці, наприклад, постійно шукають високопрофесійних бухгалтерів, економістів, інженерів різної спеціалізації, юрисконсультів, агрономів, представників торгівельних, менеджерів.

Отже, ТОП-10 професій, по яких спостерігається найбільший дефіцит кадрів на Чернігівщині:

— водії,

— трактористи,

— швачки,

— електромонтери,

— слюсарі,

— електрогазозварники,

— токарі,

— продавці,

— сестри медичні,

— інженери різної спеціалізації.

Станом на 1 липня 2019 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 6 осіб. Серед зареєстрованих безробітних 43% — це люди з вищою освітою, 29% – професійно-технічною, 28% – загальною середньою.

Валентина Федусь, ОЦЗ

Ще статті по темі

Back to top button