«Наш край» закликає владу не підвищувати тарифи на електроенергію вдвічі
«Наш край» вимагає від влади припинити ховати свої системні прорахунки під «економічно обґрунтованими тарифами» та не підвищувати вкотре ціну на електроенергію.
Про це заявив співголова партії Сергій Кальцев.
На його думку, комісія повинна відмовитись від наміру підвищити вдвічі вартість електроенергії для населення та не змушувати українців оплачувати урядові помилки за рахунок зростання тарифів.
Він наголосив, що останні заяви національного регулятора про те, що чинні тарифи на електроенергію для населення нижчі за «економічно обґрунтований рівень», свідчать про підготовку до чергового підвищення цін.
«Заява НКРЕКП про те, що ціна на електричну енергію для побутових потреб перекриває лише 42% ринкової вартості, готує українців до підвищення тарифів на електроенергію вдвічі», – зазначив Сергій Кальцев.
На думку співголови «Нашого краю», такі наміри суперечать попередній постанові тієї ж Національної комісії про поетапне підвищення тарифів для населення протягом двох років із метою скасування перехресного субсидіювання.
«Здається дивним коментар регулятора про неможливість скасування перехресного субсидіювання в енергогенерації через низьку вартість для населення. Це означає, що затверджений комісією дворічний графік поетапного підвищення цін на електроенергію, ухвалений у лютому 2015 року, виявився помилкою», – наголосив Сергій Кальцев.
Нагадаємо, в лютому 2017 року НКРЕКП заявила, що чинний тариф на електроенергію, що відпускається населенню, на 60 % нижче економічно обґрунтованого рівня.
Як відомо, постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» передбачалося привести в березні 2017 року тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня.
Однак, за версією комісії, протягом 2015-2016 рр. відбулося зростання середньозваженої ціни електричної енергії. Середній роздрібний тариф на електроенергію («економічно обґрунтований») у січні 2017 року становив 2,31 гривні за 1 кВт-год із ПДВ (з урахуванням обсягу дотацій).