Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)

  • Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)
  • Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)
  • Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)
  • Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)
  • Небайдужі чернігівці врятували 15 цуценят (Фото)

Кілька днів тому ми повідомляли про знайдених поблизу сміттєзвалища 15 цуценят. Якісь нелюди залишили їх у картонній коробці в десятиградусний мороз на вірну смерть.

Але малечі пощастило: собачат випадково побачило і прихистило подружжя Мовлян із Чернігова. Тож доля виявилась поблажливою до волохатих знайд.

Такого масового підкидання, або точніше викидання тварин Чернігів ще, мабуть, не бачив.

На щастя, ця історія закінчилась добре: всі 15 цуценят уже прилаштовані. І  тільки завдяки тому, що є серед нас люди, яким близькі такі поняття, як небайдужість, відповідальність і співпереживання. Антоніна і Сергій Мовляни саме з таких. Вони не лише врятували малих від лютої смерті, розмістивши в себе вдома, а й кинулись шукати для них господарів. Безпосередню участь у вирішенні подальшої долі чотирилапих брали і зоозахисники.

Зокрема, представники ініціативної групи допомоги безпритульним тваринам «STEP TO PETS», крім усього іншого, займалися ще й стерилізацією.

– 6 дівчаток із цих 15-ти поїхали додому вже стерилізованими, – розповідає активістка Тетяна Діденко. – А взагалі дуже багато волонтерів переймалися долею підкидьків. І люди, які знайшли, доклали чимало зусиль. Вони не просто не залишили, а й самостійно дуже багато ресурсів задіяли для того, щоб розповісти людям про цих цуценят. І в доволі короткий термін – протягом тижня – всі цуценята отримали нові домівки.

Зооволонтери припускають, що врятованим цуценятам від 2 до 3 місяців, вони з кількох виводків, від різних мам, не виснажені, бо, ймовірно, побачили світ на території одного з чернігівських підприємств, де жили, підгодовувались і несли службу їхні батьки.

І не факт, що через кілька місяців у тамтешніх собак знову не з’явиться численне потомство. Щоб уникнути цього і не допустити повторення вже згаданої ситуації, люди мають бути відповідальними за долю тих, кого вони приручили.

– Є значно простіший спосіб і для совісті, і для цивілізації, і для тварини насамперед, – вважає Тетяна Діденко. – Можна звернутися до ініціативних груп, до організацій, які займаються безпосередньо стерилізацією безпритульних тварин. Це «Щаслива доля», «Зоошанс», і ми як ініціативна група також ніколи не відмовляємо. У нас є перетримка, якщо потрібна допомога у відлові, то ми відловимо тварину. Надати всебічну допомогу людям, які хочуть вирішити проблему, ми завжди готові.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register