Небезпечний будинок на Текстильників, 15: чиновники знову чекають трагедії (Фото)

  • Небезпечний будинок на Текстильників, 15: чиновники знову чекають трагедії (Фото)
  • Небезпечний будинок на Текстильників, 15: чиновники знову чекають трагедії (Фото)

Обшарпані стіни, розірвані та наспіх скручені синьою липкою стрічкою електродроти, відсутнє світло на сходових майданчиках. Такий вигляд має під’їзд в тринадцятиповерховому будинку в мікрорайоні Шерстянка на вулиці Текстильників, 15. У цьому будинку ми провели комунальну інспекцію і презентували її у своєму спецрепортажі.

Відтоді минуло кілька місяців, ми знову вирішили перевірити, як же чиновники відреагували на подану нам інформацію й обурення місцевих мешканців. А виправдання такій поведінці людей, звісно, є.

Від часу останньої нашої зустрічі з цим будинком у ньому дійсно відбулися деякі зміни: імпровізований пандус, що за потреби чіплявся до перил й опускався, взагалі зник. «Та тож одна з наших сусідок самостійно за свої кошти його змонтувала, коли маму хвору на візочку перевезла до себе, – розповідає мешканка небезпечного будинку Ірина. – Той пандус не підходив для жодного візочка. Вона його поставила, щоб їй легше було звозити інвалідний візок. Тепер він їм не потрібен і вони його зняли. А ми, молоді мами, так і носимо візочки на руках. Ніхто не подбає про нас».

Варто нагадати, що люди в цьому будинку змушені ходити через технічний вхід, бо майже двадцять років тому з парадного входу зробили квартиру та добудували виносний балкон, що заміняє цілу кімнату.

Не змінилася обстановка в під’їзді. Хоча на першому поверсі сходового майданчика таки горить світло: «то сусід відремонтував із першого поверху, – продовжує Ірина. – Вони ходять сходами, от і поставили. А далі – темнота».

Та найбільше людей хвилювали суперсильні установки мобільного зв’язку та передавачі, що за договором КП «Новозаводське» встановили на даху багатоповерхівки. Нагадаю, що мешканці нарікають, що ці антени напряму впливають на їхній стан здоров’я: «Відколи нам їх встановили, в будинку померли 25 чоловік, – розповідає місцева мешканка Анна Горбань. – Усі молоді чоловіки до шістдесяти років. Померли від онкологічних захворювань».

Ми поцікавилися, чи не розірвали договір і чи не прибрали небезпеку з даху житлового будинку. Знову видираємося на дах. Та там як стояла «міні-кімната» з передавачами, так і стоїть. Телефонуємо начальнику управління ЖКГ Ярославу Куцу: «Нехай люди напишуть офіційне звернення на моє ім’я, – повідомляє чиновник. – Якщо буде хоч би половина підписів мешканців – будемо вирішувати це питання».

Виявляється, все легко. Чому ж тоді на численні звернення мешканців раніше не реагували? Але, сподіваємося, що головний комунальник міста не марнословить. Ціну його чиновницької обіцянки ми перевіримо згодом.

З’ясовую, що повинна робити нова прибалтійська організація, яка виграла конкурс на організацію ОСББ у Чернігові. І розпочати свою роботу вона мусить саме із мікрорайону Шерстянка: «Ну, тоді брали участь дві організації. Одна з Кременчука. А друга – прибалтійці. Останні виграли. Нині вони орендують приміщення за адресою Текстильників, 1, – пояснює Ярослав Куц. – Вони беруть на обслуговування житловий сектор і створюватимуть ОСББ. Залучатимуть грандові кошти. Навіть готові сплатити 20 % власних грошей за ремонти».

Коли та які будинки спершу відремонтують і чи вдасться створити ОСББ на Шерстянці – ми повідомимо вже в наступних публікаціях. А поки що стежимо за небезпечним будинком на вулиці Текстильників.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register