Суспільство

Нічне надмірне потовиділення: чому виникає та як подолати – лікарська консультація для чернігівців

Велика кількість людей час від часу сильно пітніє вночі, особливо якщо в кімнаті надто тепло або якщо дуже тепла ковдра. Однак регулярні епізоди рясного нічного потовиділення, не пов’язані з умовами довкілля, які тривають тижнями або місяцями, можуть сигналізувати про проблеми зі здоров’ям.

Потовиділення – це спосіб охолодження тіла. І в денний час пітливість притаманна всім людям, але якщо ви просинаєтеся в мокрій піжамі чи на такій же постільній білизні – варто почати шукати причини цієї проблеми.

Тож про причини цієї проблеми та способи вирішення чернігівцям розповість Володимир Гайдичук, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Буковинського державного медичного університету (м. Чернівці).

За його словами, причини надлишкової нічної пітливості поділяють на немедичні (зовнішні) та медичні (внутрішні).

«До немедичних причин належать: сон у теплому приміщенні (прийнятна гігієнічна норма температури повітря для сну становить 15-18 градусів), погана вентиляція у спальні. Занадто тепла ковдра, синтетичні наповнювачі подушок і постільної білизни. Нічні кошмари. Серйозні фізичні навантаження незадовго до сну. Вживання великої кількості їжі або пряної їжі перед сном, алкоголю, а також напоїв, що містять кофеїн та інші енергетики. Порушення циркадних ритмів – робота в нічну зміну, часта зміна часових поясів», – пояснив Володимир Гайдичук.

Є й медичні, більш складні причини виникнення підвищеної пітливості в нічний час.

«Це цукровий діабет, гіпоглікемія; порушення функцій щитоподібної залози – гіпертиреоїдизм (гіпертиреоз, тиреотоксикоз). Деякі види онкологічних захворювань – лімфома, лейкемія тощо. Інфекційні хвороби – туберкульоз, СНІД, ендокардит. Деякі серцеві хвороби – розшарування аорти, нічна стенокардія. Перенесені операції з видалення жіночих репродуктивних органів. Аутоімунні захворювання – ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак. Остеомієліт (запалення кісткової тканини), абсцеси. Неврологічні захворювання (вегетативна дисфункція). Депресії, стреси, посттравматичний синдром, розлади сну, включно з безсонням, неврозами, апное», – розповів лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про ситуацію на кордоні та чому приїжджав начальник 105-го прикордонного загону: коментар начальника Корюківської РВА

Він також каже, що нічний гіпергідроз також може бути зумовлений прийомом деяких медикаментів (антидепресантів, аспірину, стероїдів, гіпоглікемічних засобів тощо), зайвою масою тіла, віковими гормональними змінами (статеве дозрівання, менопауза та ПМС у жінок, андропауза в чоловіків).

Надмірне нічне потовиділення, пов’язане з медичними факторами, потребує звернення до сімейного лікаря для правильної діагностики та своєчасного лікування можливих захворювань на ранніх стадіях.

Лікар запевняє, що для зменшення проявів нічного гіпергідрозу з немедичних причин корисно підтримувати температуру в спальні на рівні 15-18°C та забезпечити достатню циркуляцію повітря в кімнаті; використовувати постільну білизну та піжами з натуральних матеріалів, найкраще з бавовни, яка добре вбирає вологу та дозволяє шкірі дихати. А ще уникати важкої, гострої їжі та кофеїну перед сном, оскільки це сприяє підвищеному потовиділенню; пити достатню кількість води за добу, щоб підтримувати необхідний рівень гідратації організму. І практикувати методи релаксації, такі як медитація та йога, що допомагають зменшити стрес, регулярно займатися фізичними навантаженнями, які сприяють покращенню загальної регуляції температури тіла. Спілкувалася

Ірина Осташко

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button