Суспільство

Номерний знак на авто можна отримати «Новою поштою»

Із 24 квітня цього року українці можуть замовити й оплатити виготовлення індивідуального номерного знака онлайн, а отримати готовий «декор» до авто – в найближчому відділенні «Нової пошти».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вкрали номери з машини: що робити?

Слід зазначити, що індивідуальний номерний знак – це не державний номерний знак. Це таке собі задоволення, забаганка автовласника, щоб замість звичайного номера в нього був «ексклюзив». Але, за словами представників регіонального сервісного центру МВС у Чернігівській області, це лише початок. Невдовзі всі номери можна буде отримати, так би мовити, онлайн.

«У майбутньому планується запуск повноцінної прозорої системи замовлення усіх державних номерних знаків через Електронний кабінет водія, що матиме антикорупційний ефект.

Нагадаю, у грудні 2018 року відбувся запуск Електронного кабінету водія. Користувачу кабінету надається інформація про його водійські посвідчення, транспортні засоби, власником яких він є, та адміністративні правопорушення, в яких він був винуватцем. У кабінеті користувач може сплатити неоплачені штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом. До 24 квітня послуга надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС була єдиною послугою сервісних центрів МВС, повністю доступною онлайн.

Відтепер громадянин також може перевірити можливість замовлення конкретного індивідуального номерного знака, замовити й оплатити його виготовлення, не виходячи з дому. Забрати готовий номерний знак водій зможе в зручному за розташуванням відділенні «Нової пошти», яке він самостійно обирає під час замовлення знака», – розповідає Олена Куц.

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги». Доступ до е-Кабінету здійснюється за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Зазначимо, що вартість послуги доставки «Новою поштою» фіксована – 500 грн.

Ще зовсім недавно в процесі замовлення номерів автовласники були змушені щонайменше тричі звертатись до Головного чи територіального сервісного центру МВС: уперше – щоб перевірити, чи вільний конкретний номерний знак, вдруге – щоб замовити виготовлення та підписати макет ІНЗ, і втретє – щоб забрати готовий ІНЗ. Це потребувало значних витрат часу та коштів громадян.

Ще статті по темі

Back to top button