Облаштування укриттів у чернігівських багатоповерхівках: міська влада спільно з мешканцями будинків продовжує працювати над покращенням умов
Зустрічі зі старшими будинків, аби вирішити всі питання стосовно облаштування укриттів. ЖЕКи, спільно з відділом із питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради, почали організовувати збори з представниками багатоквартирних будинків. На порядку денному — повідомити про кроки міської влади стосовно облаштування найпростіших укриттів та почути питання з вирішенням яких потрібно допомогти мешканцям.
6 липня відбулася перша зустріч старших будинків, що знаходяться на балансі КП “Новозаводське”.
— За дорученням міського голови ми продовжуємо працювати із мешканцями будинків, де знаходяться підвали. Будемо вирішувати ваші питання, — повідомив під час зустрічі начальник відділу з питань НС та ЦЗН Григорій Годун.
У Чернігові 955 будинків із найпростішими укриттями, мова про підвали. Саме там чернігівці знаходили прихисток під час активних бойових дій у лютому-березні цього року, як показав досвід, серед найкритичніших проблем — відсутність води і світла внаслідок пошкодження комунікацій.
Нині міська влада, враховуючи цей досвід, вживає заходи для покращення умов для знаходження в укриттях. Минулого тижня виконавчим комітетом було погоджено відповідну Програму, яка передбачає їх поліпшення. Для її реалізації з місцевої казни виділяють майже 43 млн грн. Ці кошти спрямують на закупівлю генераторів для кожного укриття, біотуалетів, ємностей для води, місць для сидіння, а також виконають необхідні поточні ремонти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто, якщо не ми: чернігівці власноруч облаштовують бомбосховище (Відео)
Для реалізації запланованого потрібна співпраця між органами місцевого самоврядування та власне мешканцями будинків. З цією метою і почали проводити зустрічі з представниками будинків. Людей просять самоорганізуватися, прибрати у своїх укриттях, аби ЖЕКи вивезли сміття, що полегшить утримання підвалів у подальшому.
Також мешканці будинків мають визначитися чи потрібен їм генератор та біотуалет, для цього вони під час зустрічі заповнюють відповідну заяву, за результатами опрацювання яких місто і придбає необхідну кількість цього обладнання, яке передасть на зберігання та обслуговування самим мешканцям.
— Це дуже гарна ідея, ми дуже потребували генератора, якого не було і було дуже важко. Ми дуже добре до цього ставимось і те, що міська влада звернулася увагу на підвали, і на цю проблему — велике дякую. Ми звичайно своїми силами навели у підвалі порядок, у нас більш-менш нормальні умови, але от отримати і генератор, і ємності для води, і туалет, було б дуже актуально, — говорить пані Ганна, старша одного із будинків, що на балансі КП “Новозаводське”.
Представники будинків також зазначають, що під час воєнних дій вони переконалися у важливості людей об’єднатися і спільно вирішувати щоденні потреби.
— Треба обов’язково, щоб мешканці брали участь. Чекати манни небесної — це неправильно, так не може бути. Якщо нам трохи роблять, то більшу частину ми повинні самі робити, — висловила свою думку стосовно важливості співпраці органів місцевого самоврядування та самих людей представниця ще однієї багатоповерхівки пані Тамара.
Такі зустрічі проведуть зі всіма будинками, що на обслуговуванні ЖЕКів, а також ОСББ, ОЖБК. Ще раз зазначимо, що всього їх 955 з найпростішими укриттями, крім того, збори є можливістю вирішити нагальні питання, що хвилюють людей. Цю співпрацю продовжуватимуть й надалі.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Прес-служба Чернігівської міської ради