«Один шип уже ввійшов у спинний мозок», – у Чернігові жінка померла після масажу

Тетяна Бенько

«Скоріш за все, було розчавлення спинного мозку на шийному відділі, можливо, за рахунок набряку», – таку ймовірну причину смерті чернігівки Тетяни Бенько називають медики лікарні № 3. Родичі загиблої винною у смерті вважають масажистку Вікторію Гапоненко.

31755413_227320578038992_708172938116857856_n

Розповідає дочка Тетяни Бенько – Ірина Вовк:

«16 квітня, в понеділок, вона пішла на масаж, а в четвер, о 6-й ранку, її «швидка» забрала, в неї відмовили руки і ноги, винесли з дому, тому що тіло взагалі не слухалось. Від цього часу і до наступного понеділка вона знаходилась у лікарні, ставили крапельниці протинабрякові, приходив нейрохірург, додав сильніших препаратів, отак… а в понеділок уночі вона померла, рівно через тиждень після масажу».

– Як вона почувалася одразу після масажу?

Ми живемо не разом. Але, за її словами, м’язи були начебто розслаблені, тіло нило, казала, що не дуже добре почувається. У вівторок ще до обіду з’їздила на роботу, але співробітники кажуть, що трималася за стіл, тому що складно було їй, слабкість у ногах була.

2018-05-16_115622
Тетяна Бенько

Також співробітниця розповідає, що в обід вона накинула жакет і ходила, мабуть, до цієї Гапоненко, яка робила масаж.

З’ясувати, чому таке самопочуття. Та знаходиться недалеко. Мама працювала в чернігівській митниці (поблизу залізничного вокзалу), а масаж робила по вулиці Жабинського, 2А, на квартирі Гапоненко. Ввечері додому вона добралася на таксі і вдома тільки лежала, далі вже взагалі не вставала. В середу цілий день лежала вдома, руки, ноги взагалі не слухалися, не могла їх підняти.

ірина вовк
Ірина Вовк

-Як часто вона взагалі ходила на масаж?

Рідко. Після тривалої перерви вперше. Гапоненко казала, що вона була кілька років тому в неї на масажі, але мені цього мама не розповідала, це було тоді, коли Гапоненко приймала ще не на квартирі, а в салоні «Богиня», неподалік митниці. Потім вона почала на квартирі приймати.

У Facebok писала, що вона і косметолог, і майстер шугарингу, і масажист-реабілітолог, і ботокс коле. А в неї ветеринарна освіта, навіть у Facebok написано, що закінчила Білоцерківський аграрний університет, а пізніше написано, що закінчила Чернігівський базовий медичний коледж, і все. Вирішила, що вона великий спеціаліст.32720273_880259685489890_6779019772613885952_n

Одразу після мого посту у Facebok вона все повидаляла, до цього рекламувала свої послуги і у Facebok, і в Instagram. Я встигла поробити «скріни».

– Яка причина смерті вашої мами?

У висновку написали, що закрита хребтова спинномозкова травма з пошкодженням спинного мозку. Тобто був пошкоджений спинний мозок, знімали набряк. Масажист десь руками натиснула. Як пояснюють лікарі, у людини з віком відростають хребцеві відростки, як шипи, і один шип був обламаний, а один шип ввійшов у спинний мозок, це стало причиною смерті.

Травму отримала, що не сумісна з життям. Відмовили руки і ноги, вона тільки розмовляла. Ні шию не тримала, нічого. Ні в туалет сама не ходила, годували, все повністю паралізувало. Це один раз вона пішла на масаж, тому причина тільки масаж!

-Чому вона пішла на цей масаж?

Кілька років тому вона зламала праву руку. І в місці перелому постійно турбувало, нило і, відповідно, десь у спину віддавало. Відчувала дискомфорт. От пішла зробити масаж…

У третій лікарні запевняють, що робили все можливе, аби врятувати життя пацієнтки, але смерть настала миттєво – пошкодились важливі стволові відділи спинного мозку.

«Вона надійшла в тяжкому стані. За словами хворої, два дні тому вона зробила мануальну терапію, у неї знизились рухи у верхніх і нижніх кінцівках. Спершу ми виключали судинну патологію в шийному відділі, зробили МРТ, там була підозра на перелом зуба другого хребця, викликали нейрохірурга, скликали консиліум, робили все, що можна, знімали набряк, вдягали комір Шанца, аби стабілізувати шийний відділ. Screenshot_12

Але, попри те, що була сильна і гормональна терапія, і протинабрякова, все одно набряк збільшувався і поширився на стволові структури спинного мозку, це дало зупинку дихання та серцебиття. Моментально. Причину смерті не ми встановлюємо. Це судова експертиза, що проводиться вже в другій судовій установі», – розповідає Дар’я Алейник, лікар-невропатолог.

Вікторія Гапоненко коментувати звинувачення не захотіла. Одразу після того, як ми назвались журналістами і навіть ще не поставили запитання, сказала: «Спілкуйтеся з адвокатом. Наталією Миколаївною Дубовик». І залишила її номер телефону.

вікторія гапоненко
Вікторія Гапоненко

Адвокат, пані Дубовик, коментар також давати відмовилась, за її словами, допоки не буде офіційно встановлена причина смерті Тетяни Бенько. Також зазначила, що навіть не спілкувалась із клієнткою, не знає, чи був факт масажу як такого, але водночас, не спілкуючись із клієнткою, повідомила, що Вікторії Гапоненко погрожують родичі померлої – стоять під вікнами, вриваються до квартири, кричать на неї. Тому вони планують подавати зустрічний позов.32644341_880259592156566_1937869946667139072_n

У поліції відкрили кримінальну справу та чекають результатів судово-медичної експертизи.

«За даним фактом порушені кримінальні провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (вбивство), за статтею 138 (незаконна лікувальна діяльність). Наразі проводиться судово-медична експертиза. Від її результатів залежатиме подальший перебіг справи. Триває слідство. Вбивство (ст. 115 ККУ), тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу (ст. 138 ККУ), здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років», – коментує Юлія Ковтун, речниця Чернігівської міської поліції.

Дочка Тетяни Бенько наголошує, що буде добиватись, щоб винні в смерті її матері були покарані.

«Залишати це все без покарання ніхто не буде. Написали і в податкову, і в прокуратуру, щоб ще встановили законність її діяльності. Чи мала Гапоненко право взагалі чим-небудь займатись. Уже просто так цього ніхто не замовчить».Коментарів: 12

 • Аноним Відповісти

  16.05.2018 at 12:38

  Возмутительно, массаж должен делать профессионал

 • Айболит Відповісти

  16.05.2018 at 13:20

  Проффесионал прежде чем начинать процедуры по массажу объязан изучить материалы медицинских исследований т.к. рентген,историю болезни и т.д, что бы иметь комплексную картину о состоянии пациэнта, а не проводить сеансы со слов пациэнта.

 • Айболит Відповісти

  16.05.2018 at 13:43

  Судя по инфе Ирина скорее косметолог чем массажист, потому что в коменте ясно написано “как косметолог я владею разными техниками массажа лица”.Это совсем разные направления, массаж лица и массаж позвоночника.А диплом не всегда делает человека профессионалом, массаж дело довольно рискованное.Еще в древнем Китае знали что массаж может оживить человека, но и может убить его моментально.

  • Аноним Відповісти

   16.05.2018 at 17:03

   Позвоночник не массажируют

 • Natalia Blokhina Відповісти

  16.05.2018 at 15:18

  Никого не оправдываю, но пока результатов экспертизы нет, утверждать про виновность нельзя. Темболее, в статье противоречия.. согласно данных автора-Потерпевшая попала в больницу в четверг, а массаж делала в понедельник.. то есть четыре дня.. при этом ссылка в статье на слова медиков, которые говорят, что со слов Потерпевшей, последняя была на массаже два дня назад.. да и боли в руке от чего? Что было причиной? Возможно, что у Потерпевшей были ранее проблемы с шейным отделом и боль отдавала в руку.. а Могла ли знать об этом косметолог?

 • Мила Відповісти

  16.05.2018 at 15:42

  У массажиста есть медицинское образование – медсестра общего профиля. Массаж в больницах делают же не врачи. Женщина пошла на массаж по направлению врача? Скорее всего -нет. Поэтому доля вины есть и на клиенте и на массажисте, которая без направления делала массаж. А писать в налоговую жалобы – это абсурд. Дочери могу сказать, что если массажист не является ФОП , она может за доходы за 2018г. – подать декларацию до мая 2019г, показать сумму дохода, заплатить с нее налоги. И что это вам даст, мать вернет в того света? Добиваться справедливости явно необходимо не в налоговой.

 • Аноним Відповісти

  16.05.2018 at 15:52

  поддерживаю Милу.

 • Аноним Відповісти

  16.05.2018 at 16:26

  Очень жаль женщину.Но сначала нужно дождаться всех экспертиз,а потом обвинять человека.Не однократно проходила массаж у Гапонеко в салоне ,,Богиня,,,она всегда спрашивала с чес пришёл,нет ли грыж,протрузий?,так как у меня они имеютьс я перед массажем её придупреждала,она позвоночник не трогала.

 • !!! Відповісти

  16.05.2018 at 16:29

  Очень жаль женщину.Но сначала нужно дождаться всех экспертиз,а потом обвинять человека.Не однократно проходила массаж у Гапонеко в салоне ,,Богиня,,,она всегда спрашивала с чем пришёл,нет ли грыж,протрузий?,так как у меня они имеются я перед массажем её предупреждала,она позвоночник не трогала.

 • Аноним Відповісти

  16.05.2018 at 22:44

  Я, конечно, не оправдываю медиков, но ….. у меня вопрос: почему Ваша мама не пошла на массаж в гос мед учреждение? Ее направили на массаж? А теперь Вы кого-то обвиняете?!?!!!

 • Ольга Відповісти

  16.05.2018 at 23:33

  Возможно, у женщины уже были проблемы со здоровьем до этого. Винить массажиста пока не в чем. Неизвестно, в каком состоянии была пациентка на момент массажа.

 • Аноним Відповісти

  17.05.2018 at 13:19

  Искренние соболезнования родным и близким, так жаль, знаю ее наглядно, красивая приятная женщина,как же так

Новий коментар

Війти за допомогою: 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password