Офіційна інформація про задимленість і рівень забруднення повітря в Чернігові

F26E8023-4730-45BE-9EDD-B7F3626B10AF-e1571719462234

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського як головна організація з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням довкілля повідомляє, що за даними спостережень мережі гідрометеорологічних організацій концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишалися у своїх звичних параметрах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Черніговом смог: осіннє явище чи екологічне лихо

Так, у Чернігові обласним центром із гідрометеорології проби на вміст шкідливих речовин у повітрі відбираються щоденно в районі вулиць Пирогова та Всіхсвятської. На сьогодні перевищень оксиду вуглецю в обласному центрі не зафіксовано.

Осінні погодні умови – тумани, наявність приземних інверсій, коли при землі утворюється затримуючий шар повітря, – можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин. Але за даними спостережень на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано.

Окрім автомобільних газів та викидів підприємств, причиною утворення смогу є також продукти горіння через спалення сміття та листя на присадибних ділянках. Тому екологи радять жителям приватного сектору не робити цього, а громадянам – викликати правоохоронні органи в разі фіксації таких багать.

Як діяти у разі виникнення задимленості:

обмежити перебування на відкритому повітрі, зокрема дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;

тримати вікна зачиненими, особливо вночі та рано-вранці, при відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;

ввімкнути системи кондиціонування й очищення повітря;

проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;

збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих; для відшкодування втрати солей і мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;

не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.

Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register