Платіжки за жовтень будуть перераховані

Постачальники житлово-комунальних послуг повинні здійснити перерахунок платежів за жовтень 2016 року.

Про це ЧEline повідомили в Департаменті інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Це відбудеться, якщо громадянам – одержувачам житлових субсидій – надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію в разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період. До цього зобов’язує постанова Кабінету Міністрів України, ухвалена на засіданні Уряду 11 листопада 2016 року.

Цим документом, зокрема, внесено зміни до чинних постанов КМУ № 534 та № 409, якими уточнено порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- й електропостачання для індивідуального опалення, в частині недопущення нарахування та обліку будь-якої заборгованості на особовому рахунку одержувача субсидії після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду.

Це рішення унеможливлює нарахування заборгованості отримувачам субсидій у майбутньому та вирішує питання з уже «помилково» нарахованими боргами. Надавачі послуг здійснять перерахунок платіжок за минулі місяці, й одержувачі субсидій, які сумлінно сплатили ці незаконні борги, отримають нові платіжки із зазначенням суми переплати.

Крім цього, змінами передбачено, що в разі затвердження органами місцевого самоврядування норм споживання холодного та гарячого водопостачання і водовідведення, що перевищують соціальні нормативи, компенсація додаткових витрат отримувачам житлових субсидій у разі відсутності квартирних приладів обліку холодної та гарячої води здійснюватиметься за рахунок відповідних місцевих бюджетів.

Нагадаємо, через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, у минулий опалювальний період, тобто 2015-2016 роки, на рахунках отримувачів субсидій утворилася сума невикористаних субсидій у розмірі понад 10 мільярдів гривень. Тому ще в квітні 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення повернути ці кошти до Державного бюджету.

Надавачів послуг зобов’язано провести відповідні розрахунки. Однак отримувачам субсидій залишили вартість 100 кубів газу або 150 кіловатів електроенергії (залежно від виду опалення – газове чи електричне).

Крім того, уряд спрямував понад 359 мільйонів гривень для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Таким чином, перерозподілено субвенції з державного бюджету місцевим на здійснення державних програм соціального захисту у 2016 році.

Ці кошти були передбачені на надання державної допомоги місцевим бюджетам на субсидії населенню на сплату за житлово-комунальні послуги, зокрема електроенергію, тепло- та водопостачання, квартирну плату тощо. Однак в окремих регіонах зафіксовано залишок відповідного фінансування, що не використане. Тож субвенції з державного бюджету місцевим було перерозподілено між відповідними програмами.

Таким чином, рішення уряду забезпечить ефективне використання державних коштів і сприятиме соціальному захисту населення, яке потребує допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register