«Подвиг героїв Бахмача та Крут» – у бібліотеці Коцюбинського пройшла відкрита лекція співробітників Українського інституту національної пам’яті

DSC_0021

«Поважати самих себе та не применшувати власних перемог – саме це запорука створення успішної та заможної держави»  – переконаний співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Бій під Крутами – одна з подій української історії, що обросла неймовірною кількістю міфів, при чому не тільки радянських, а й наших, українських. Багато років цей бій подавався як наша поразка та трагедія, бійня в якій загинули недосвідчені діти. Насправді ж це був успішний оборонний бій, у якому втрати російських військ під командуванням Муравйова набагато перевищили українські втрати. «Це 300 чоловік убитими і до 1300 поранених. У той час як наші втрати – 250 людей, разом з пораненими і полоненими. Убитих – 70 – 100 чоловік». – розповідає Сергій Бутко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулась гутірка «Герої Крут» (Фото)

Оборонці Крут затримали російські війська, хоча ті планували захопити Київ уже 29 січня. Завдяки цій затримці, уряд УНР підписати Брестський мирний договір та заручитися підтримкою Німеччини у війні протии більшовиків. Тож перша українсько-російська війна завершилася перемогою України. Саме Крути стали фундаментом майбутніх перемог.

Найпоширеніший міф про Крути – те, що армії Муравйова протистояли недосвідчені хлопці. Насправді, там була лише одна студентська сотня (від 116 до 130 осіб). І хоча сили були нерівні (525 українських військових протии 4,5 тисячної армії Муравйова), російські війська понесли значні втрати.

Близько трьох десятків бійців студентьскої сотні потрапили в полон і були розстріляні. Саме  ця трагедія і поклала початок міфу про те, що більшовистським військам під Крутами протистояли тільки учні та студенти.

Також історики наголошують, що бій під Крутами неможливо розглядати у відриві від оборонних боїв, які з 25 січня йшли біля Бахмача. Важливість цих подій важко переоцінити. «Це фундамент майбутніх перемог. Євген Маланюк сказав, що в Крутах почалася українська армія», – наголосив Сергій Горобець.

Саме тому, аби перемагати зараз, треба належним чином вшановувати перемоги минулого.

Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register