Суспільство

Популярна послуга «Соціальна пральня» виходить на новий рівень у Мені

ЧЕline розповідав, що вже кілька років, як у Менській громаді запрацювала соціальна пральня для підтримки незахищених верств населення. За короткий час послуга стала дуже популярною.

Наталія Гончар, директор КУ «Територіальний центр соціального обслуговування» Менської міської ради, розповідає, що ідею створення соціальної пральні підказали соціальні працівниці.

«Звернулася до своїх соціальних працівників. Кажу: «Дівчатка, от що такого ви порадите, яку ідею подасте з того, що нам потрібно». І кожна почала розповідати, що хоча б нам якусь пральну машинку, бо носять додому прання наших підопічних або перуть вручну. У наших підопічних немає пральних машинок, бо вони їм не по кишені через маленькі пенсії або ж через відсутність централізованого водопостачання, без якого пральна машинка не працюватиме.

Але ж якось неправильно, що соціальні працівники носять додому прання підопічних. Я зателефонувала в інші громади, перепитала, чи надають послугу з прання білизни. І всі розповідали, що також викручуються як можуть. Одні додому носять, в інших є одна пральна машинка, яка виручає. І в мене виникла ідея: а чому б не зробити соціальну пральню, щоб не тільки наших підопічних обслуговувала, а ще й внутрішньо переміщених осіб. І на сьогодні це дуже актуальна послуга. Бо люди з небезпечних регіонів країни приїжджають до нашої громади майже без нічого, лише з якимись особистими речами. І часто купити пральну машинку для себе такі люди не мають можливості», – зазначає Наталія Гончар, директор КУ «Менський територіальний центр надання соціальних послуг».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порятунок від негативних переживань: у громаді на Чернігівщині займаються скандинавською ходою

Так і виникла ідея, щоб податися на грант, аби соціальна пральня стала реальністю. До Фонду міжнародної солідарності «Польська допомога» пані Наталія подала грантову заявку, описала доцільність проєкту – і заявка була відібрана як найкраща, було надано потрібне фінансування. Так, у Мені з 6 грудня 2021 року з’явилася послуга «Соціальна пральня – достойне життя».

«Ми розробили порядок надання послуги. Вона в нас безкоштовна для людей, які перебувають у нас на обліку. Причому послугу надаємо в межах державних стандартів. 5 кілограмів білизни раз на місяць людина має право випрати безкоштовно. Якщо ця норма перевищує державні стандарти, тобто більше як 5 кілограмів, то людина оплачує, згідно з тарифами, які щороку ми затверджуємо на сесії. Вони розраховуються, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, за методикою такого розрахунку. Ми – неприбуткове підприємство, не для заробітку цю послугу надаємо. Просто працюємо, згідно із законодавством, і допомагаємо людям. Адже перемо не тільки звичайні речі, а й великі – пледи, ковдри, штори, верхній одяг. Люди дуже задоволені», – наголошує Наталія Гончар.

Як уже зазначалося, пральня працює не тільки для підопічних, а й для ВПО. Допомагають за потреби і військовим.

«У нашій соціальній пральні – три пральні машинки: одна на 10 кілограмів і дві – на 8. І одна сушарка є. Тобто білизну можна не тільки випрати, а й викрутити та висушити. Також є відпарювач, аби відпарити верхній одяг – пальто чи куртку, бо звичайною праскою їх не попрасуєш.

Миючі засоби ми закуповуємо в достатній кількості.

Тож послуга дуже актуальна. Навіть звичайні люди, які не на обліку в нас і не ВПО, інколи звертаються. У них вдома є машинки, але ж у них завантаження не 10 кілограмів. То як треба випрати великі й об’ємні речі, люди звертаються.

Останнім часом послуга стала настільки популярною, що наявних пральних машинок не вистачає. Тому планують докупити обладнання на 130 тис. грн, але не за бюджетні, а за грантові кошти. Бо заклад виграв грант на розширення послуг».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Фото – КУ «Територіальний центр соціального обслуговування»

Ще статті по темі

Back to top button