Пожежні системи: актуальність, комплектація, монтаж

sops

Перші пожежні системи з’явилися ще в давнину, коли люди побачивши вогонь починали дзвонити в дзвони. Сьогодні технології значно просунулися і стали більш досконалими. Сучасні пожежні системи не тільки інформують, а й допомагають в боротьбі з вогнем. Вони являють собою складні комплекси взаємопов’язаних пристроїв, які працюють як одне ціле, допомагаючи оперативно реагувати на загоряння і сприяють гасінню. Про особливості таких систем ми поговорили з фахівцями компанії Radar VS. Це офіцери запасу МНС України, які поділилися з нами своїми знаннями і досвідом.

Для чого потрібна пожежна система, її види

Буквально щодня в новинах можна почути про пожежі в житлових, комерційних або промислових приміщеннях. Причини загорянь бувають найрізноманітнішими — від людської помилки до короткого замикання в мережі. Пожежна система здатна визначити виникнення вогню, сповістити про нього відповідну службу, надати можливості для евакуації і почати ліквідацію вогню.

Система пожежної безпеки складається з кількох частин: сигналізації, пультового спостереження, пристроїв димовидалення та пожежогасіння. Кожен елемент виконує конкретну функцію і максимально ефективний тільки в рамках загального комплексу. Існує три різновиди пожежної сигналізації:

  • порогова — актуальна для житлових приміщень, проста і доступна за ціною, може включати в себе безліч датчиків, але не дає можливості визначити місце загоряння;
  • адресно-опитувальна — дорожче коштує, має кільцеву структуру, постійно проводить опитування датчиків, інформативна, підходить для невеликих магазинів і офісів;
  • адресно-аналогова — оснащена приймально-контрольним приладом, який робить її максимально функціональною і зручною в роботі, мінімум помилкових спрацьовувань і точна локалізація пожежі.

Пристрій пожежної сигналізації та її монтаж

Сучасна пожежна сигналізація складається з сповіщувачів (датчиків), виконавчих пристроїв (реле, світлових і звукових оповіщувачів) і приймально-контрольних елементів. Саме останні формують можливості системи. Вони збирають і обробляють інформацію, допомагають визначити стан інших елементів і повідомляють при виникненні помилок і поломок. Приймально-контрольні пристрої також можуть управляти роботою систем димовидалення та пожежогасіння.

Установка пожежної системи повинна відбуватися з урахуванням планування об’єкта і потенційних місць загоряння. Вкрай важливо забезпечити всі електронні прилади безперебійним живленням. Проблеми з електропостачанням в будівлі або приміщенні не повинні вплинути на ефективність роботи пожежної безпеки. Вирішити цю проблему здатні джерела додаткового живлення або акумуляторні батареї.

Реклама

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register