Православна «трудотерапія»: на Чернігівщині агітують за загадкову реабілітацію
У газетах Чернігівщини дедалі частіше з’являється реклама досить дивного характеру. Мовляв, православний реабілітаційний центр врятує алко- і наркозалежних, а також ігроманів від їхнього «ярма».
Область пам’ятає один із таких центрів, що діяв на території Козелецького району, діяв довго і, здавалося, досить успішно, але кілька років тому його закрили, а засновників того центру звинуватили в насильному утримуванні людей і примушуванні їх до праці.
Після того все затихло, й охочих лікувати проблемні групи людей не було.
Але нещодавно все змінилося. І читачі чернігівської преси зустріли рекламу «про порятунок».
ЧЕline зв’язався за вказаним у рекламі номером. Слухавку взяв Дмитро, прізвища називати не захотів.
«Я бачив дуже багато реабілітаційних центрів, переважно вони були релігійними, типу баптисти, харизмати тощо. Зустрічав при храмах. Але якщо сам не захочеш змінитися і кинути шкідливу звичку, нічого не допоможе. Ми працюємо лише з людьми, які хочуть кинути алкоголь, наркотики чи ігроманію і піти шляхом віри. Жодної копійки з людини не беремо. Спершу спілкуємося, проживання, харчування – за наш рахунок. Якщо бачимо, що людина справді хоче стати одним із нас, мати віру в душі, то тоді залишаємо її», – розповідає Дмитро.
ЧИТАТИ ТАКОЖ Патрульні їхали на бійку, а виявили двох нетверезих водіїв
За його словами, кожен, хто хоче виправитися, зможе це зробити лише змінившись, працюючи.
«На тих, хто вирішив залишитися з нами, ми відкриваємо ФОП – і людина працює, забезпечуючи себе. Водночас платить податки. Роботи найрізноманітніші. Переважно будівельні», – пояснює Дмитро.
Центр, за словами його куратора, знаходиться під Києвом, в Ірпені. Працюють у різних місцях, переважно поблизу столиці.
Дивно. Перевіряємо номер, за яким просять телефонувати залежних людей.
Через Вайбер за ним закріплений сайт https://www.movers24.com.ua/ – вантажники Бориспіль, вивіз сміття.
Питаємо, який стосунок має православний центр до вивезення сміття в Борисполі. Відповідає, що це один із напрямків їхньої діяльності.
Наскільки православні реабілітаційні центри близькі до Бога, ЧЕline вирішив поцікавитись у секретаря Чернігівської єпархії ПЦУ отця Романа.
«Усе залежить від того, що в тому центрі вкладають людям, яким він є насправді. Якщо там дійсно є Бог, то добре. Кожен особисто має визначати, яким шляхом йому йти. Якщо людина хоче звільнитися від залежності, має бажання щось змінити в житті. Зокрема, якщо там є шкідливі звички, то доброю буде будь-яка допомога, особливо, коли там є молитва. Але на території Чернігівської області таких центрів точно немає», – пояснює отець Роман.