Преміальні баталії: чи відмовилося від премій на користь ЗСУ керівництво громади на Чернігівщині

Ми вже повідомляли, що керівництво Михайло-Коцюбинської громади має намір відмовитися від премій, аби кошти, передбачені на премії, спрямувати на потреби ЗСУ.
За словами жителя громади Євгенія Молочка, така ідея виникла під тиском громадськості.
«Прийшли люди на сесію, що відбулася 24 грудня 2024 року, і почали висловлювати свої думки. І керівництво вийшло з ініціативою відмовитися від премій у 100% обсязі. Йдеться про голову, двох її заступників і двох секретарів», – у коментарі для «ЧЕЛАЙН» сказав Євгеній Молочко.
На підтвердження цих слів пан Євгеній навіть надавав відеозапис. Також він розповідав про сподівання, що намір про відмову від премій буде узаконений на сесійному засіданні.
Утім, нині пан Євгеній розповів, що минуло чимало часу, але віз і нині там. Зокрема, 12 березня відбулася чергова сесія, а рішення щодо премій керівництва громади на порядку денному не було.
«Відмову від премії, згідно із законом, повинні ухвалювати депутати. Але почалася тяганина і три місяці не скликали сесію. Тож упродовж цього часу всім керівникам громади виплачували премію. До того ж, за відомою всім інформацією двоє секретарів відмовилися від відмови від премії. Сказали, що це було зроблено під тиском громадськості», – розповів Євген Молочко.
Між тим, за його словами, на місцевому сайті була викладена новина, в якій йшлося, що керівники громади дійсно відмовилися від премій. І на преміальні купили антидроновий пристрій вартістю 20 тисяч гривень.
«Хоча тільки щомісячна премія голови громади – орієнтовно 27 тисяч гривень. І приблизно 20 тисяч гривень – премія заступника. Вони отримали премії, склалися і за готівку купили цей пристрій», – розповів пан Євген.
Справа хороша, але пан Євген стверджує, що ця покупка жодного стосунку до відмови від премій не має.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівництво громади на Чернігівщині має намір відмовитися від премій на користь ЗСУ (Відео)
У свою чергу очільниця Михайло-Коцюбинської громади Ніна Ворох запевнила, що казати, що вона не відмовилася від премій – неправдиво. Мовляв, зробила це добровільно, тому рішення сесії не потрібне.
«Я відмовилася добровільно, а рішенням сесії забирають примусово. Це питання на сесію не виносилося. Бухгалтерія нараховує премію, але я добровільно віддаю її та звітую, що за неї купую для військових», – зауважила Ніна Ворох.
Водночас очільниця не змогла сказати, чи так само вчиняють її заступники і секретарі.
«Я за себе відповідаю, а всі інші нехай несуть відповідальність за себе. Бо це була моя добровільна відмова. Я свого слова дотримала, я нікому не казала неправду. Те, що я озвучила, те я виконала. Вже для однієї військової частини було закуплено прилад, якій захищає від дронів. А другий раз я перерахувала на тканину для плетіння сіток на кілька рулонів. Тож я слово дотримала і це було не примусово», – повідомила Ніна Ворох.
Натомість місцеві активісти називають цю ситуацію окозамилюванням. За інформацією Євгена Молочка, якби рішення щодо премій керівництва громади було ухвалено на сесії, то економія коштів становила б 1,4 мільйона гривень на рік, які було обіцяно спрямувати на ЗСУ.
Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv