Роботодавці не охоче беруть на роботу людей з особливими потребами

Інвалід – не означає непрацездатний, – переконують у службі зайнятості, прагнучи поламати суспільні стереотипи щодо громадян цієї категорії.

У поточному році в області послугами служби зайнятості скористалися більше тисячі людей з інвалідністю, майже половина з яких охоплена активними програмами сприяння зайнятості. Зокрема, 339 осіб – працевлаштовано, 60 – залучено до робіт тимчасового характеру, 88 – скеровано на професійне навчання.

За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, існує ряд проблем при працевлаштуванні інвалідів. Підбір підходящої роботи ускладнює недосконалість програм професійної реабілітації.

Гостро стоїть проблема працевлаштування інвалідів у сільській місцевості. Не секрет, що більшість роботодавців неохоче бере на роботу людей з особливими потребами. Як правило, із заявлених вакансій для цієї категорії – кожна третя пропонується на низькооплачувані некваліфіковані роботи.

Сьогоднішні ж реалії свідчать про те, що знайти роботу непросто навіть здоровій людині. І хоча на кожне вільне робоче місце черга з 9 осіб, роботодавцеві  також складно підібрати необхідні кадри.

Існуючий дисбаланс на ринку праці, за словами Лідії Падалки, спричинений низькою якістю вільних робочих місць, адже лише 3% вакансій пропонують заробітну плату, більшу за середню по області. Це змушує висококваліфіковані кадри шукати кращих заробітків за межами регіону.

Якість же наявної робочої сили залишається проблемною. Кожна третя безробітна особа, яка перебуває на обліку в службі зайнятості, потребує додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. А це – випускники навчальних закладів, інваліди, особи передпенсійного віку, звільнені з місць позбавлення волі, інші вразливі категорії населення.

Серед шукачів роботи 14% – не мали професії,  13% – не працювали з різних причин більше року і втратили трудові навички. Кожен 4-й у загальній реєстрації – передпенсійного віку, кожен 3-й – сільський мешканець, здебільшого менш освічений і мобільний, ніж городянин.

Шляхи подолання дисбалансу служба зайнятості шукає спільно з роботодавцями, пропонуючи сприяння у підборі кадрів, організацію професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації необхідних працівників.

Як зауважила Лідія Падалка, серед претендентів на робоче місце можуть бути громадяни різних категорій, в тому числі й особи з інвалідністю, які прагнуть реалізувати своє право на працю. А наше завдання – дати їм можливість це зробити, аби стати повноправними членами суспільства.

Світлана Шеремет

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register