Розпочалась весняна призовна кампанія
1 квітня стартувала весняна призовна кампанія на строкову військову службу, яка триватиме три місяці — до кінця червня.
Перед Чернігівською областю стоїть завдання призвати 730 осіб: 314 — до ЗСУ, 204 — до Нацгвардії, 37 – до Державної спеціальної служби транспорту та 175 — до Державної прикордонної служби.
Отримавши повістку, призовник має з’явитися до військкомату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони повідомили, хто не підлягає весняному призову
Якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни відповідного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці протягом 10 днів з початку призову.
Призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний термін прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік.
Поважними причинами неявки (підтверджені відповідними документами) визнаються перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк, а також смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
У разі порушення призовниками правил військового обов’язку передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Відстрочка від призову можлива:
— за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, дитина до 3-х років, двоє і більше дітей, вагітна дружина);
— за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);
— для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах — до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
— для продовження професійної діяльності (педагогічні працівники з повною вищою освітою, медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, поліцейські)
У такому разі призовники зобов’язані щороку до 1 жовтня подавати військовим комісаріатам документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
Призовник може розраховувати на визначені соціальні гарантії (грошова допомога, відпустка, стаж роботи тощо).
Важливо! Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.
За інформацією Чернігівського обласного військового комісаріату