Розпочалася операція «Новорічна ялинка 2020»

48414126_222277868663368_6787279905257160704_n

Новорічні свята – одні з небагатьох, що їх усі відзначають. На цю казкову пору з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Головним атрибутом свята вважається ялинка та сосна. Традиція ставити «живі красуні» в кожній хаті призводить до масової вирубки цих чудових дерев, кожне з яких приносить велику та незамінну користь не тільки людині, а й планеті загалом. Для посиленого контролю щодо збереження зелених насаджень у святкові дні, за дорученням Державної екологічної інспекції України від 03 грудня 2019 року про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації дерев хвойних порід у передноворічний період, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області розпочато проведення щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка». У рамках цієї операції в місцях торгівлі та на територіях зростання ялин і сосен державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища спільно з представниками територіальних підрозділів Національної поліції, лісовими господарствами області, громадськими інспекторами з охорони довкілля та представниками засобів масової інформації здійснюються посилені заходи державного нагляду (контролю).

Слід зазначити, що, відповідно до статті 65 КУпАП, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка призводять до штрафування громадян на суму від 510 до 1020 грн, а посадових осіб – від 2550 до 5100 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Придбати новорічну красуню: легально та доступно

За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, згідно зі ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або охоронюваних відповідно до міжнародних договорів України, призводять до штрафів на суму від 1700 грн до 3655 грн із конфіскацією.

Окрім штрафу, у разі виявлення зазначених фактів фахівці інспекції будуть обраховувати ще й шкоду, заподіяну самовільним порубом. Відповідно до Постанови Кабміну від 23.07.2008 №665, у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року.  Сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожну нелегально зрубану новорічну ялинку, залежатиме від діаметру дерева в корі біля шийки кореня:

до 10 см – 498,45 грн

від 10,1 до 14 см – 878,22 грн

від 14,1 до 18 см – 2254,92 грн

від 18,1 до 22 см – 4628,52 грн

Також, згідно зі ст. 246 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 19 210 грн або при здійсненні правопорушення у заповідниках, на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду та в інших особливо охоронюваних лісах.

Варто пам’ятати, що кожне новорічне дерево, яке реалізується лісогосподарськими підприємствами Державного агентства лісових ресурсів України обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній етикетці або бирці розміщується унікальний номер і відповідний йому штрих-код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника. Тому кожен покупець хвойного дерева може перевірити його походження. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ або ж у мобільному додатку для Android  yalynka.info  треба просто ввести номер з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. Якщо ж в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження деревця.

Для інших лісогосподарських підприємств підтверджувальними документами є товарно-транспортна (видаткова) накладна або інші підтверджувальні документи про оплату та придбання новорічних дерев.

У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області звертається до громадян із проханням у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь або їх незаконної реалізації повідомляти на телефон «гарячої лінії» за номером (0462) 67-77-69.

ДЕІ у Чернігівській області

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register