Семенівка отримує незалежність від «газової голки»
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2016/12/15310535_557400471134494_1297628806_n-e1480946283374.jpg)
Бюджетна сфера Семенівського району поступово втрачає залежність від дороговартісного природного газу. Тамтешні заклади охорони здоров’я, культури та освіти вже кілька років поспіль надають перевагу місцевим видам палива. Це дає змогу в середньому економити близько 30 % бюджетних коштів.
Семенівці мало не першими в області розпочали масштабну кампанію з переоснащення котелень, що опалюють місцеві школи. На сьогодні ці роботи проведені практично в усіх міських і сільських загальноосвітніх закладах.
— Із 16 загальноосвітніх навчальних закладів на сьогодні 14 опалюються твердим паливом, – коментує перший заступник голови райдержадміністрації Станіслав Черниш. – Залишились дві школи, які використовують природний газ, – Семенівська № 3 і Костобобрівська. Але вже розроблена проектно-кошторисна документація на встановлення у першій блочно-модульної котельні, а в другій – твердопаливних котлів. Сподіваємось, що ці проекти будуть реалізовані, і наш район повністю відмовиться від використання природного газу для опалення загальноосвітніх шкіл.
Як альтернативне паливо насамперед використовують продукцію розташованого поряд із райцентром Ірванцівського торфобрикетного заводу. Закуповують також деревину в Семенівському лісгоспі. Користуються і пелетами, які виготовляють два невеличкі місцеві підприємства.
— Практика використання твердого палива, започаткована місцевими освітянами, почала активно ширитись районом, – ділиться напрацюваннями Станіслав Черниш. – Торік ми перевели на опалення твердим паливом котельню, що постачає тепло до районного будинку культури, краєзнавчого музею і приміщення районної ради та адміністрації. Усі ФАПи в сільських населених пунктах опалюються твердим паливом. Залишилась центральна районна лікарня, яку обслуговує «Облтеплокомуненерго». На жаль, вона ще опалюються газом. Хоча є установки, є котли, які можуть використовувати пелети.
Використання альтернативних видів палива не лише дає змогу району економити, а й позитивно впливає на економіку промислових підприємств, стимулюючи їх діяльність. Тож безперечно: досвід семенівців – корисний і вартий наслідування.