Сільську раду на Чернігівщині зобов’язали встановити дорожні знаки поряд із навчальним закладом

906c3360255140a8725edfececf9b622

У процесі вивчення Ніжинською місцевою прокуратурою стану додержання вимог законодавства у сфері гарантії безпеки дорожнього руху на територіях, прилеглих до закладів освіти, виявлено недотримання однією з сільських рад вимог Конституції України, Законів України «Про автомобільні дороги», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За опір працівнику та побиття поліцейського чернігівця засуджено до трьох років

З’ясовано, що Управлінням патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції здійснено обстеження ділянки вулично-шляхової мережі в Козелецькому районі, яка прилягає до навчального закладу, та встановлено відсутність на ній дорожніх знаків «Пішохідний перехід» і «Діти».

Саме на сільську раду як власника комунального майна (дороги) покладено обов`язок обладнання зазначеної ділянки автомобільної дороги дорожніми знаками задля забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на території, прилеглій до школи.

Проте вимогу патрульної поліції про встановлення вищевказаних знаків сільською радою не виконано, рішення про виділення коштів для закупівлі дорожніх знаків на сесіях у 2018-2019 роках не ухвалювали, а кошти не виділяли, що свідчить про допущену протиправну бездіяльність із цих питань.

Невжиття сільською радою заходів щодо обладнання автомобільної дороги, прилеглої до навчального закладу, дорожніми знаками порушує інтереси держави у сфері охорони дитинства щодо створення безпечних умов для навчання і виховання дітей.

Тому вищенаведені обставини стали підставою для звернення заступника керівника Ніжинської місцевої прокуратури в інтересах держави з позовом до Чернігівського окружного адміністративного суду про зобов’язання сільської ради вчинити зазначені вище дії, який задоволено.

Реальне виконання зазначеного рішення суду перебуває на контролі в місцевій прокуратурі.

Пресслужба прокуратури Чернігівської області

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register