Суспільство

Сновську «Казку» хочуть перетворити в Центр протидії домашньому насильству

Доля КЗ «Сновська гімназія» і перспективи переформатування цього закладу в Центр протидії домашньому насильству. На цю тему в обласній раді відбулася робоча зустріч, яку провела перший заступник голови обласної представницької влади Ніна Лемеш із директоркою комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради Яною Тютюнник за участю представників управління освіти та науки обласної державної адміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відтермінований вердикт: Сновська школа-інтернат продовжує боротьбу за існування (Відео)

В Сновську комунальний заклад Чернігівської обласної ради називають «Казкою». Так колись називався дитячий санаторій, що був в цьому приміщенні.

В ході наради було розглянуто звернення очільниці Сновської школи-інтернату на адресу першого заступника голови обласної ради, в якому заявниця висловила свої пропозиції, пов’язані з ліквідацією даного навчально-виховного закладу, стосовно створення на його матеріально-технічній базі Центру протидії домашньому насильству. Зокрема, Яна Тютюнник пропонує скористатися досвідом роботи комунального закладу «Центр соціальної підтримки дітей і сімей «Добре вдома», що знаходиться в с. Слобожанське Дніпропетровської області. На її переконання, мета реорганізації — створення комплексу соціальних послуг, який дозволив би реалізувати право соціально вразливих дітей, в тому числі постраждалих від домашнього насилля, на виховання в родині або ж в умовах, максимально наближених до сімейних тощо.

І головне при цьому – зберегти трудовий колектив та забезпечити використання його приміщень на благо територіальної громади та протидії домашньому насильству.

Учасники робочої зустрічі обговорили перспективи створення вищезазначеного Центру на базі КЗ «Сновська гімназія» (і взагалі подібних закладів в межах області) в рамках прийнятої в лютому поточного року Кабінетом Міністрів України Державної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

В умовах децентралізації цю програму прийнято з урахуванням міжнародних стандартів, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Указу Президента України від 21 вересня 2020 р. № 398 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», інших документів.

Відповідно до цього важливого Урядового документу очікується, що загальне фінансування програми протидії домашньому насильству у 2021-2025 роках складе 1,224 млрд гривень. Передбачено, що ці кошти будуть спрямовані, в тому числі, і на створення в Україні 450 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб (притулків, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, денних центрів соціально-психологічної допомоги/ спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування).

А, отже, на думку учасників обговорення порушеного проблемного питання, є сподівання на реальну можливість залучення частки цього фінансування на перепрофілювання комунального закладу «Сновська гімназія» в один із центрів соціально-психологічної допомоги та протидії домашньому насильству.

Як зазначила перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш, це проблемне питання потрібно вирішувати у взаємодії з виконавчою владою, підключивши до цієї справи як народних обранців, так і відповідні структурні підрозділи обласної держадміністрації. Адже тільки спільними зусиллями можна зрушити будь-яку проблемну справу на користь всієї громади.

Відділ інформаційного забезпечення

виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Ще статті по темі

Back to top button