Суспільство

Сьогодні розпочався Петрів піст

Через тиждень після святої П’ятидесятниці розпочинається перший літній піст – Апостольський, відомий ще як Петрівка, або Петрів піст. У цьому році він триватиме 14 днів, до 12 липня, Дня вшанування пам’яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як прожити Великий піст – поради священика

Цей піст відомий ще з апостольських часів і встановлений на згадку про те, як учні Христові, прийнявши дари Святого Духа в день П’ятидесятниці, в пості та молитві готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

Подвиг Петрового посту менш суворий, аніж Чотиридесятниця. Щодо їжі, то, як і в будь-який піст, не вживають м’ясних і молочних страв. По вівторках, четвергах, суботах і неділях, а також у святкові дні дозволяється споживати рибу.

Проте не забуваймо, що головне у постуванні – не дієта, а духовне очищення, боротьба з власними гріхами, пристрастями і шкідливими звичками. Тож наша мета – позбутись зайвого, отримати корисну для душі й тіла поживу, перемінитися, зібрати добрі плоди стриманості, втихомирити своє серце і в такому духовному піднесенні наблизитися до Бога.

Православна Церква України

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button