Сьогодні у православних українців починається Петрів піст

8ba8ee1ffc799878adebef6e2830029a

Сьогодні, 4 червня, у православних українців починається Петрів піст, який у 2018 році триватиме до 12 липня – до Дня святих апостолів Петра і Павла.

У Центрі інформації Української Православної Церкви кажуть, що піст – найкращий період для серйозної роботи над собою, щоб ми відчули присутність Бога в своєму житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весільні прикмети і забобони: що повинні знати молодята

«Людині дається час, щоб позбутися від гріхів і пристрастей. Святитель Іоанн Златоуст навчає: “Помиляється той, хто вважає, що піст лише в утриманні від їжі. Істинний піст – це віддалення від зла, приборкання язика, утримання себе від гніву, приборкання похоті, припинення наклепу, обману та клятвопорушень”. Петрів піст – це слушний привід, щоб виконати хоча б один з перерахованих приписів!» – сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

За його словами, в дні посту віруючі намагаються частіше бувати в храмі, сповідатися і причащатися.

Тривалість посту щороку змінюється і залежить від Великодня. Він завжди починається рівно через тиждень після Трійці і завжди закінчується 12 липня. Таким чином, Петрів піст може тривати від 8 до 42 днів.

Що можна їсти у Петрів піст

Він вважається несуворим – не можна вживати лише м’ясо, молочні продукти та яйця. В окремі дні – у середу і п’ятницю – відмовляються і від риби (лише вода і хліб).

На свято Різдва Іоанна Предтечі, 7 липня, риба дозволяється. День апостолів Петра і Павла, 12 липня, не входить в піст, але випадає на середу, тому пісний – їжа з рослинною олією і риба.

Що не можна робити у Петрів піст

Не можна вінчатися та хрестити дітей. Заборонено займатися рукоділлям, щоб не зашити своє щастя і благополуччя. Не слід давати гроші в борг, а також стригтися, бо волосся буде тонким. Заборонено також ворожити.

Джерело: ФАКТИ. ICTV 

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register