Страховий стаж можна «докупити»
Останнім часом тема добровільної сплати ЄСВ набуває популярності. «Купити» страховий стаж, якого бракує, можна на підставі договору про добровільну сплату.
Якщо майбутній пенсіонер не працював певний час, не отримував доходів, із яких сплачувався єдиний внесок, то такий період у страховий стаж не зараховується.
Зазначимо, несплата єдиного внеску не дає працездатним громадянам права на отримання житлової субсидії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Записи в трудовій книжці не є гарантією страхового стажу
Допомогти у вирішенні таких ситуацій можливо за рахунок «придбання стажу» шляхом укладання Договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (за попередні періоди) або договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (на майбутній період), який можна укласти не менше ніж на рік.
Коло громадян, які мають право на добровільну сплату ЄСВ, визначено статтею 10 Закону України від 08.07.2010 року N 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядок укладення договору про добровільну участь та необхідні документи визначено розділом V Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 20.01.2015 року №449.
Особам, які бажають добровільно сплачувати ЄСВ, необхідно звернутися до податкового органу за місцем проживання.
Для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування необхідно надати такі документи:
— заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування або одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (форму заяви наведено в додатку 3 до Інструкції №449);
— копію трудової книжки (за наявності);
— виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
— копію документа, який засвідчує особу.
Члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню, надають також документ, що підтверджує їхнє членство в такому господарстві.
З особою, яка подала заяву, після перевірки викладених у ній відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір за обраним видом.
Сума сплати за договором (сума ЄСВ) визначається такими особами самостійно та розраховується з огляду на мінімальну заробітну плату, що діє на день укладення договору. При цьому сума сплати визначена для договорів «на майбутній період» не може бути меншою за мінімальний ЄСВ на місяць (на сьогодні 918,06 грн), а для договорів «одноразової» сплати – не менше мінімального ЄСВ на місяць, помноженого на коефіцієнт 2 (на сьогодні 1 836,12 грн).
Звертаємо увагу, що одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою за весь період, за який «купується» стаж, протягом 10 календарних днів від моменту підписання Договору.
Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області