Суддя Апеляційного суду Іван Баглай забороняв ЧЕline проводити відеозйомку

16558754_1190498714397106_408712890_n

Під час розгляду апеляції лікаря Савости, звинуваченої у непрофесійних діях, які спричинили смерть новонародженої дитини, головуючий суддя Іван Баглай доволі емоційно відреагував на присутність журналістів у залі.

Він не дозволив знімальній групі ЧЕline проводити відеозйомку, бо «відеокамера може стріляти». А також пригрозив журналістам видаленням із зали суду, адже медійники фотографуванням на телефон «заважають судовому процесу». І це зважаючи на те, що перед засіданням суду ЧЕline надав клопотання щодо присутності на засіданні, а сам розгляд справи був відкритим.

У соцмережах на цей інцидент першими відреагували наші колеги та відомі юристи. Розгорілася дискусія. Юристи наводять витяги із Закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”, де йдеться про те, що «учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис із використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом.

Тож, журналісти ЧЕline вважають, що діяли в рамках чинного законодавства, а заборона на проведення відеозйомки – безпідставна.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register