Три красуні-квітки вокально-естрадного гурту «Malvy» завойовують серця сіверських глядачів
Про співочу кар’єру насправді мріють багато дівчат і хлопців. Але мрії багатьох так і залишаються нереалізованими. Бо жити лише фантазіями – замало. Потрібно наполегливо крок за кроком іти до своєї мети і водночас багато працювати.
Це якраз добре відомо трьом учасницям вокально-естрадного гурту «Malvy» – Тетяні Якубець, Ірині Недобой та Аліні Друзь. У гурт вони об’єдналися у 2017 році, тож зазначають, що наступного року вже святкуватимуть свій спільний маленький ювілей – п’ятиріччя гурту, яке вони, звісно, хочуть провести на сцені.
Журналіст ЧЕline зустрівся з однією учасниць гурту – Тетяною Якубець, яка й розповіла про те, як створювалися «Malvy», про пісенний репертуар, де виступають і до чого прагнуть. Про все це і не тільки – в інтерв’ю з пані Тетяною.
Пані Тетяно, вже знаємо, що гурт «Malvy» створений у 2017 році. Розкажіть, як це відбулося?
Ми, три учасниці нашого гурту – Тетяна Якубець, Ірина Недобой та Аліна Друзь, – до 2017 року були солістками Чернігівського району, тобто виступали на заходах районного значення сольно. А в 2017 році разом зі зведеною групою артистів Чернігівського району «Співуче Придесення» за ініціативи тодішнього голови Чернігівської районної ради Олександра Ларченка поїхали з концертною програмою в АТО. Виступали для військовослужбовців, які на той час перебували на території Донецької та Луганської областей. А особливо для першої окремої сіверської танкової бригади. І от у 2017 році якраз ми поїхали 14 жовтня – з нагоди Дня козацтва, Дня захисника України. І ось цей день ми вважаємо днем створення нашого гурту.
Потім ми ще в 2018 році ще раз їздили в АТО тим же складом і з тією ж концертною програмою.
Як придумали назву «Malvy»?
Об’єднавшись у гурт, взяли участь у Четвертому багатожанровому міжнародному фестивалі-форумі талантів «Академія зірок 2018». Ми виступили на цьому конкурсі з піснею «Три поради» і зайняли тоді перше місце. Щоправда, на цьому конкурсі ми були просто записані як тріо – Тетяна Якубець, Ірина Недобой і Аліна Друзь. Звісно, виникло питання, що треба підібрати назву. Тож міркували, яку ж придумати.
Ми себе позиціонуємо як три квітки. І одна з версій була – мальви. І ми її залишили. Вона символізує нас, Україну. І ми прописуємо назву «Malvy» англійською мовою. І назва ця прижилася. Ми – три квітки, але різні, кожна по-своєму індивідуальна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від старовинних рушників – до продукції консервного заводу: у Стольному популяризують своє минуле
Який у вас репертуар?
Найрізноманітніший. Часто залежить від тематики заходу, на якому виступаємо. Це можуть бути українські народні пісні в обробці, патріотичні, сучасні музичні композиції. Виконуємо англомовні пісні, але нині лише сольно. Між тим, плануємо вивчити англомовну пісню для групового виконання. Можливо, й не одну.
Чи є у вас складнощі з репетиціями? Як усе відбувається?
Усі ми живемо в різних місцях. Аліна – в Шибиринівці, Іра – на даний час у Чернігові, а раніше в Михайло-Коцюбинському, я – в Чернігові. І отак ми зустрічаємося для репетицій або в Михайло-Коцюбинському будинку культури або в мене вдома, готуємо музичні номери. Багато чого робимо онлайн, домовляємося про репертуар, прослуховуємо вдома самостійно. У нас Іра Недобой має музичну освіту. Ні я, ні Аліна музичної освіти не маємо, хоча ми займаємося саморозвитком, беремо уроки вокалу.
Тож Іра займається розкладанням пісні на голоси, музичне оформлення пісні на неї лягає.
Як у своєму дівочому гурті трьох квіток знаходите спільну мову?
Ми не так часто зустрічаємося, бо ця відстань між нами нам трішки заважає. Але якщо збираємося, працюємо інтенсивно. І одразу ж хореографію для наших пісень підбираємо, розкладаємо композиції на голоси, вчимо це все. Робота у нас колективна – тільки разом у пошуках істини. Ми доповнюємо одна одну. Спільну мову знаходимо.
Де гурт «Malvy» виступає?
На сценах Михайло-Коцюбинської, Гончарівської громад. На рівень Чернігова ще наразі не вийшли. Але в планах у нас це є. Просто нам трішечки заважають локдауни та відстань між нами.
Але нещодавній наш виступ був дуже вдалий. Ми брали участь у заключній частині Міжнародного проєкту «Чернігівщина. Імена та здобутки». Цей захід проходив у Києві, у його межах виконували свої музичні номери, зокрема й артисти з Чернігівщини. І ось за ініціативи Михайло-Коцюбинської громади гурт «Мальви» також продемонстрував свої музичні номери. Ми перевірили на цьому конкурсі свої можливості, побачили, що наші музичні номери сприймаються і вітаються людьми. Тож ми почали працювати більше. Звісно, кожна з нас ще працює сольно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У городнянської бабусі чотирьох онуків вистачає енергії на безкоштовні курси української мови
Чого учасницям вашого колективу хотілося б на майбутнє?
Безумовно, розвиватися. І це все в нас попереду. Також хочемо, щоб у кожної з нас реалізувалися свої творчі плани, бо кожна з нас займається не лише вокалом, а й іншими творчими планами.
А ще стежу за роботою Ігоря Хоніна. Є в нас така видатна людина в Чернігові. І от уже неодноразово він проводив благодійні концерти в Чернігові. Нашому гурту дуже хотілося б брати участь у таких концертах. Але ми трішки ще не вийшли на рівень чернігівський міський. Нас мало хто знає в Чернігові, то хотілося б, звісно, щоб нас почули, побачили й оцінили. Я сподіваюся, що це все в нас попереду.
І як уже казали, наступного року нашому колективу – п’ять років. То дуже прагнемо відзначити цю мінірічницю на сцені, разом із глядачами.
Спілкувалась Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv