Три об’єднані громади області мають соціальне таксі

2020_01_15_soc_taxi_1

Упродовж двох останніх років за кошти державного бюджету на Чернігівщині придбані три спеціально обладнані автомобілі для перевезення осіб з порушенням опорно-рухового апарату. Такий спецтранспорт отримали Носівська, Остерська та Височанська ОТГ. Відтак, жителі цих громад, які не можуть самостійно пересуватися, мають змогу безкоштовно користуватися соціальним таксі.

Така ініціатива — гарний приклад усунення бар’єрів для людей з інвалідністю, а участь громад в її реалізації — розуміння важливості вирішення існуючих проблем на місцях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовне таксі: на Чернігівщині створена унікальна соціальна програма

Відповідну програму — «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» — реалізує Міністерство соціальної політики України.

Основний критерій для участі у програмі — прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень людей з інвалідністю (соціальне таксі). Кошти на придбання спецтранспорту передбачені в державному бюджеті, на експлуатацію — з місцевого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Носівській ОТГ запрацювало соціальне таксі

Довідково. Для участі у програмі громада до 1 квітня має подати до Мінсоцполітики звернення із заявою та відповідними документами. Умови участі у програмі:

– проживання на території громади не менше 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату і не мають в особистому користуванні та в користуванні їх законних представників автомобілів;

– функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, або рішення про утворення її в поточному році;

– наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення.

– меморандум щодо роботи служби з перевезення, укладений між виконавчими органами рад та громадськими об’єднаннями, ініціативними групами осіб з інвалідністю та батьками дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

До слова, у Чернігівській області проживають більше 80 тисяч осіб з інвалідністю (в тому числі і дітей), з них 3,3 тисячі пересуваються за допомогою колісних крісел.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
за інформацією Департаменту соціального захисту населення
Чернігівської облдержадміністрації

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register