Туберкульоз, коронавірус і сальмонельоз: на Чернігівщині зросла кількість інфекційних захворювань
В області за 8 місяців поточного року за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 106,4 тис. осіб, що на 2,2 % більше аналогічного періоду минулого року. Збільшення реєструвалось за рахунок захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19), сальмонельоз, туберкульоз органів дихання, хворобу Лайма, вірусний гепатит С, сифіліс.
Про це повідомляє Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) збільшилась у серпні у 8 разів у порівнянні з липнем: з 72 до 593 випадків. Збільшилась кількість звернень населення до закладів охорони здоров’я з симптомами коронавірусної хвороби, про що свідчить збільшення кількості надходжень матеріалу до вірусологічної лабораторії для дослідження методом ПЛР на РНК вірусу SARS СоV-2. Враховуючи таку тенденцію, захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) буде зростати.
Захворювання (підозри) на шигельоз, правець, дифтерію, кір, кашлюк, краснуху, паротит епідемічний, бруцельоз, сказ не реєструвались.
Для літньої пори року характерні захворювання на кишкові інфекції. З 01.06.22 запроваджено щотижневий моніторинг захворюваності на кишкові інфекції з детальним аналізом факторів, які їх викликали. Загальна сума гострих кишкових інфекцій на 30,1% менше ніж у минулому році. У разі проведених епідеміологічних розслідувань встановлено, що можливі фактори, що викликали захворювання на кишкові інфекції не пов’язані з промисловим виробництвом. Причинами захворювань є порушення правил зберігання харчових продуктів у домашніх умовах та недотримання правил особистої гігієни населенням.
В поточному році в області ботулізмом захворіло 4 особи (2 – з м. Чернігова, 2 – з населених пунктів Чернігівського району). 1 особа (чоловік 54 років) померла. Випадки захворювання ботулізмом поодинокі, групових спалахів не було. Дітей серед осіб, що захворіли, немає. Всі особи захворіли після вживання риби в’яленої непатраної, виготовленої в домашніх умовах.
Дикорослими грибами отруїлося 6 осіб (2 – з м. Ніжин, 2 – з Ніжинського району, 1 – з Чернігівського району, 1 – з Новгород-Сіверського району).
Ситуація з особливо-небезпечних інфекцій залишається напруженою, в зв’язку з реєстрацією:
– 189 випадків захворювання на туберкульоз, що на 5 випадків більше кількості захворілих за аналогічний період 2021 року, серед дитячого населення – 16 випадків захворювання, за аналогічний період 2021 року – 3 випадки;
– 88 випадків захворювання на хворобу Лайма, в минулому році 29 випадків;
Зменшилась кількість звернень за антирабічною допомогою з приводу контакту (покусів, подряпин, ослинення) з тваринами до 963 (у минулому році 1098) та кількість осіб, яким призначено антирабічне лікування -137 проти 178 у минулому році.
Спалахів інфекційних захворювань в області не зареєстровано.
Враховуючи залишки та надходження імунобіологічних препаратів в області станом на 01.09.2022 наявні вакцини проти:
– гепатиту В – 13157 доз,
– кору, паротиту, краснухи (КПК) в кількості – 14820 доз,
– поліомієліту (ІПВ) – 6655 доз,
– поліомієліту (ОПВ) – 878 доз,
– дифтерії, правцю – 19961доз,
– туберкульозу – 9540 доз,
– кашлюку, дифтерії, правця – 15424 доз,
– гемофільної інфекції – 5924 доз.
Санепідситуацію в області можна характеризувати як нестійку – рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.