У Білорусі затримали відомого українського письменника

c59d91e-zhadan[1]

Українського письменника Сергія Жадана було затримано у Мінську в ніч на 11 лютого та повідомлено про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін.

Про це сам Жадан повідомив 11 лютого на своїй сторінці у Facebook.

За його словами. близько 2-ї години ночі до нього у готельний номер прибув міліцейський патруль.

“Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до КГБ. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. У Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили – виявляється, мені ще 2015-го заборонено в’їзд на територію РФ із формулюванням “за причастность к террористической деятельности”, а  оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном”, – зазначив він.

“Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін”, – додав Жадан.

У департаменті консульської служби МЗС України заявили, що консул з’ясовує причини та обставини затримання в Білорусі Сергія Жадана, а посольство України у Білорусі звернулося до МЗС країни з вимогою пояснити причини та обставини затримання.

2017-02-11_141353

У свою чергу перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську Ірина Геращенко повідомила, що посольство України в РБ та МЗС Украіни “вже готують ноту з цього приводу”.

“Посольство тільки-но про це дізналося, бо родина не зверталася до них раніше, а білоруси не дали цієі інформації про затримання громадянина України, що, безумовно, є порушенням. МЗС вже дало доручення, щоб працівники посольства супроводжували Сергія в аеропорт і до перетину кордону …Це дійсно ганьба і пора жорстко ставити питання перед Мінськом про неприпустимість дій ФСБ, що в цей ганебний спосіб, через формування спільних “чорних списків” намагається погіршити наші з білорусами двосторонні взаємини“, – зазначила Геращенко.

Як відомо, 1 лютого у Мінську міліція затримала журналіста “Громадського ТБ Донбасу” Віталія Сизова, який прибув до Мінська, щоб зробити репортаж про засідання тристоронньої контактної групи, у нього була акредитація МЗС Білорусі. За кілька годин  Сизова випустили і вказали, що “необхідно терміново” покинути Білорусь. Сам Сизов повідомив, що причиною затримання стала заборона в’їзду на територію Росії.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register