У чернігівських школах хочуть запровадити платне навчання

l_schoolmoney16x9[1]

До ЧЕline звернулись батьки тих першокласників, які навчаються в чернігівській школі № 35, і розповіли, що в закладі пропонують платне навчання для їхніх дітей за проектом «На крилах успіху». Які знання здобуватимуть діти за цією програмою, батьки пояснити не змогли. Натомість добре зрозуміли, що заняття будуть платними: коштуватимуть дві тисячі гривень на рік.

Батьків ця інформація стривожила. Тож вони попросили нас розібратися в суті майбутнього навчання і за що доведеться платити.

У школі № 35 повністю пролити світло на ситуацію не змогли. Хоча підтвердили, що така ініціатива є, але її втілюватимуть у життя лише в новому навчальному році і лише за згодою батьків.

Прояснити ситуацію також попросили методиста методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради Аллу Йовенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Педагогічне беззаконня: «хазяйка» школи приховала «криваві ієрогліфи»

За її словами, освітній проект «На крилах успіху» започаткував і рекомендує впроваджувати Інститут педагогіки НАПН України.

«У чернігівські школи інститут розіслав договір на підписання. Також передбачені матеріали – на кожен місяць зошит і підручник. Програма створена для того, щоб зацікавити дітей у навчально-виховному процесі. Під час занять педагоги використовуватимуть різноманітні форми роботи, аби сформувати в дітей бажання вчитися», – пояснила Алла Йовенко.

От тільки чого конкретно вчитимуть учнів початкової школи на цих уроках, нам з’ясувати не вдалося.

У чернігівських школах цей проект ще не реалізовують, хоча в інших областях України, зокрема Запорізькій, активно впроваджують. Але, як з’ясувалося, подібна програма для Чернігова – не новація. За словами Алли Йовенко, у школі № 29 учні початкової школи вже опановують програму «Інтелект», розроблену харківськими фахівцями та спрямовану на розумовий розвиток учнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці просять заборону на продаж книжок у школах

Методист також підтвердила, що навчання за програмою «На крилах успіху» дійсно буде платним – 2 тисячі гривень на рік. Але зовсім не обов’язковим, групи створюватимуть тільки за бажанням батьків.

Наразі ж у школах вчителі лише розповідають про цей проект. Алла Йовенко каже, що віддавати дітей на таке навчання батьків ніхто не змушуватиме.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register