У Мені безробітні жінки власноруч створювали ляльку-мотанку

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Днями в рамках культурно-просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» для жінок, які перебувають на обліку в Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості, відбувся семінар «Жінка на ринку праці». На ньому йшлося про відродження національного рукоділля та традиційних ремесел, самореалізацію та можливість започаткування власної справи.

Власним творчим досвідом і майстерністю з безробітними поділилась Інна Дубницька – майстриня з виготовлення ляльки-мотанки, керівник гуртка «Сувенірний»  Центру дитячої та юнацької творчості Менської міської ради.

З історичних джерел відомо, що перші прототипи мотанок на території України з’явилися саме в Чернігівській області. Ляльку-мотанку вважають надійним оберегом, адже здавна «Берегиня», зроблена власними руками, одягнена в усе домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У пошуку роботи безробітним допомагатимуть кар’єрні радники

На майстер-класі жінки дізнались, що справжня мотанка виготовляється без використання швів. Кожен елемент одягу ляльки-мотанки має символічне значення: спідниця символізує землю, сорочка — три часи: минулий, нинішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом. А ще учасниці заходу власноруч створили свою ляльку-мотанку із запашними лікарськими травами.

У службі зайнятості кажуть, що створення такого унікального сувеніру-оберегу з часом може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для дорослих і дітей.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register