У Чернігові підвищився рівень забруднення повітря

SFN9YYyrWBZQ4aZEYaShWUGed7ax8PPYdTmJrylQ

Моніторинг забруднення атмосферного повітря в місті Чернігів у 2020 році здійснювався на двох стаціонарних постах спостережень: ПСЗ № 1 – вул. Всіхсвятська; ПСЗ № 2 – вул. Пирогова.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології.

У повітрі визначався вміст чотирьох основних домішок: завислих речовин, діоксиду сірки, оксиду вуглецю і діоксиду азоту. Специфічні домішки – вісім важких металів (свинець, манган, хром, залізо, кадмій, мідь, нікель, цинк) визначались тільки на ПСЗ №1.

Минулого року Чернігівським ЦГМ відібрано 7176 проб атмосферного повітря на вміст основних домішок, що були проаналізовані в лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського (ЦГО).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіїв Чернігівщини попереджують про ожеледицю на дорогах

У 2020 р. загальний рівень забруднення повітря в місті за індексом забруднення атмосфери (ІЗА) оцінювався, як низький. Середньорічні концентрації домішок, що визначалися, не перевищували середньодобових гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.*), за винятком діоксиду азоту (речовини 3-го класу небезпеки), середня концентрація якого дорівнювала 2,3 ГДКс.д.  Забрудненість повітря оксидом вуглецю була дещо вищою в районі вулиці Всіхсвятської, іншими домішками – однаковою на обох постах спостережень.

У річному ході спостерігалось підвищення середньомісячних концентрацій діоксиду азоту у травні та липні, оксиду вуглецю – у травні-червні. Вміст інших домішок протягом року майже не змінювався, однак слабке підвищення середньомісячних концентрацій завислих речовин відзначалося у січні та вересні-жовтні, діоксиду сірки – у січні-березні та листопаді-грудні (див. діаграму).

Загалом, порівняно з 2019 роком, рівень забруднення атмосферного повітря міста діоксидом азоту, завислими речовинами, діоксидом сірки дещо знизився, оксидом вуглецю – трохи підвищився.

145959937_796961347830544_7570927620785094918_o

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register