Суспільство

У Чернігові встановили нові тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 травня, вніс зміни до рішення виконкому щодо встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами. З 1 червня вартість послуги для чернігівців на 1 мешканця становитиме 28,26 грн на місяць (було 23,07 грн). Чинні тарифи на ці послуги затверджувалися у 2019 році.

Крім того, відповідно до законодавства, зараз унеможливлюється  диференціація категорій споживачів на три окремі групи (населення, бюджетні установи та інші споживачі). Тобто наразі тарифи формуються єдині для всіх категорій споживачів.

2021-05-21_170402

Розрахунки тарифів виконані у відповідності з «Порядком формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів», затвердженим Постановою КМ України» від 26.07.2006 р. №1010 зі змінами від 28.10.2020 р. № 1018 р., і зумовлені підвищенням вимог законодавства до послуг із поводження з побутовими відходами, функціонування полігонів і критеріїв оцінки безпечного захоронення відходів, що потребує додаткових ресурсів.

Базовим періодом для планування виробничих витрат є 2020 рік.

За період дії чинних тарифів відбулося збільшення вартості палива, електроенергії, автозапчастини, матеріалів, комплектуючих і комунальних послуг підприємства, підвищення мінімальної заробітної плати та інших складових витрат.

Так, ціна на скраплений газ зросла до 12,94 грн/л без ПДВ, у нинішніх тарифах вона становить 11,08 грн/л., дизельне пальне подорожчало до 22,92 грн./л,  у нинішніх тарифах – 22,37 грн./л. Мінімальна заробітна плата у 2019 р. становила 4173 грн. у 2021 р. – 6000 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Новгород-Сіверщині змінили тарифи на громадські перевезення

Крім того, чинні тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами не дають можливості підприємству здійснювати оновлення матеріально-технічної бази.

Наразі підвищення тарифів за рахунок прибутку (інвестиційної складової) та амортизаційних відрахувань передбачає зміцнення фінансового стану підприємства, придбання сучасних транспортних засобів (6 сміттєвозів, 1 бульдозер), зменшення плинності кадрів і збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Поруч з цим, у зв’язку з передачею з господарського відання КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради до господарського відання КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради зливової станції по вулиці Ушинського, 1, відповідно до рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 17 листопада 2020 року № 518 «Про надання згоди на передачу основного засобу», КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради було припинено надання послуг з поводження з побутовими відходами (прийом рідких побутових відходів) всім категоріям споживачів. Однак до моменту затвердження для КП «Чернігівводоканал» тарифів на послуги з вивезення рідких побутових відходів є необхідність залишити у складі тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради чинні тарифи на послуги з вивезення рідких побутових відходів.

Крім того, тариф на послуги з вивезення твердих побутових відходів із переносних сміттєзбірників у складі тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами до перегляду не пропонується.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button