Суспільство

Навіщо потрібен промисловий холод

Уявіть собі світ без холодильників, де продукти швидко псуються, а ліки втрачають свою користь. Промисловий холод забезпечує життя не тільки нам, споживачам, а й тим, хто виробляє все це — підприємствам. Він допомагає зберігати свіжість і безпеку продукції, підтримуючи необхідні умови в різних галузях.

Для його генерації використовується промислове холодильне обладнання — спеціальні пристрої. Вони дають нам можливість заморожувати, охолоджувати, зберігати і транспортувати одержувану продукцію, а також:

  • Збільшувати терміни зберігання. Зниження температури уповільнює процеси псування продукції, що обов’язково для безлічі виробів.
  • Підтримує безпеку. Для медицини і фармацевтики холод необхідний для розробки та збереження препаратів.
  • Покращувати виробництво. У деяких галузях без охолодження обладнання неможлива діяльність підприємств.
  • Виробляти. Без низьких температур було б неможливим отримання, наприклад, молочної їжі в теперішніх масштабах.

Чи варто говорити, що на цьому великому киті тримається економіка цілих компаній? Це ціла система, яка зачіпає різні куточки життєдіяльності.

Купити промислове обладнання з повним комплексом послуг мы рекомендуємо тут.

Види обладнання

Промислові системи охолодження води налічують безліч видів і типів. У цій галузі кожен його варіант має свої особливості застосування і сфери використання.

Чилери

Наприклад, чилер пускається в дію для охолодження рідин і призначений для кондиціонування повітря або ж для зниження температур устаткування на виробництві та бувають двох видів: повітряні та водні. Перші використовують потоки повітря, другі — холодоагенти.

Обидва варіанти чудово почуваються в середніх або ж великих системах, де досягають великого рівня ефективності. Це економічні пристрої, які здатні заощадити чимало коштів на електроенергії.

Драйкулер

Там, де потрібна підтримка низької температури, такий промисловий охолоджувач рідини підійде дуже доречно. Він дає змогу:

  • Домагатися підтримки оптимальних температур;
  • Забезпечувати високий рівень ефективності в холодильних установках, або ж, наприклад, у сфері перероблення.

Градирні

Системи охолодження промислового обладнання найбільшого масштабу — це градирні. Вони використовують атмосферу для видалення надлишків тепла. Їх не зустріти в маленьких комплексах, хоча малопотужні споруди також бувають. До того ж градирні мають свої особливості використання, які іноді не дозволяють їх розміщувати в певних зонах.

Існує кілька видів градирень. Обидва використовують повітря для відведення тепла, але розрізняються за принципом: у першому варіанті це природний потік, а в другому він нагнітається вентиляторами і називається примусовим. У будь-якому з випадків потужності таких установок доходять до кількох мегаватів.

Генератори крижаної води

Такі промислові охолоджувачі рідини завжди мають великий ККД. Його інтенсивне охолодження не залежить від умов довкілля, клімату, або сезону в році. Їх також існує кілька варіантів за способом охолодження:

  • За допомогою повітря — вони мобільні та підходять для місць, де немає доступу до холодоагентів;
  • За допомогою води — працюють ефективніше.

Велике поширення мають рециркуляційні пристрої, які використовують холодоагент повторно за замкненим циклом: лід тане, потім тала вода відбирає тепло, а потім знову охолоджується і перетворюється на лід.

Сфери застосування

Кожен з перерахованих вище видів кліматичних агрегатів має свою сферу застосування в різних галузях. Розуміння їхніх особливостей і принципів роботи дає змогу досягти оптимізації у виробництві та підтримувати його високий стандарт. Бізнес-центри, офісні будівлі, торгові майданчики, технологічні процеси — для забезпечення комфортних умов використовуються різного роду чилери. Наприклад, чилери також контролюють температуру в медичній сфері: в операційних та інших лікувальних приміщеннях.

Драйкулери знайшли свою нішу у сфері виробництва їжі та напоїв. У такій галузі як пивоваріння або безалкогольної продукції, драйкулери слугують для підтримання низької температури, необхідної для ферментації, або зберігання рідин. Полімерне виробництво також не обходиться без них, де з їхньою допомогою точність температурного контролю дуже висока.

Промислові системи охолодження води, відомі також як фростери (або генератори крижаної води), застосовуються здебільшого в харчовій промисловості, наприклад, у тій частині, яка стосується молочної продукції. Або м’ясної — для перероблення та зберігання. Однак існують і сучасні системи холодних і теплих підлог, які використовують реверсивний процес теплообміну для зими і літа.

Нарешті, промислове охолодження рідини у вигляді градирні, це невід’ємна частина, наприклад, енергетичних комплексів або великих виробничих об’єктів. Вони забирають із систем колосальну кількість тепла і використовують для функціонування воду.

Металургія, нафтохімія, енергетика — без таких споруд у цих галузях не обійтися. Градирні — синонім продуктивності та коректності роботи будь-якого великого обладнання. Крім того, їх використання практично безпечне для екологічного середовища.

Промислові системи охолодження є не ще однією цікавою технологією, а необхідною екосистемою, яка працює на якість з безпекою. І без якої нам не обійтися й дня. Від харчової сфери до важкої промисловості — застосування холоду охоплює всі аспекти побутового життя. Важливо розуміти, що без надійних систем охолодження ми б не змогли насолоджуватися свіжістю продукції та якістю ліків. Інвестиції в холодопостачання стали не скільки необхідними, скільки стратегічно важливими для майбутнього розвитку. Як би не еволюціонували технології, холод у промисловості назавжди залишиться стовпом, який підтримує все, аж до економіки. Розуміння ролі та значущості якого дає змогу ефективно управляти наявними ресурсами та планувати їх використання у майбутньому.

Реклама

Ще статті по темі

Back to top button